Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
416 500 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%T – Ocena rozwiązań technicznych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa ciągnika do zimowego utrzymania dróg wraz z wyposażeniem dla MZK Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu

Zamawiający Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa ciągnika do zimowego utrzymania dróg wraz z wyposażeniem dla MZK Sp. z o.o. z…”, wybierając ofertę wykonawcy Agromex Krystochowicz Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 416 500 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.Grudziądz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
416 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Agromex Krystochowicz Sp. z o.o. (13-306 Kurzętnik).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 416 500,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871528212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 47

1.5.2.)Miejscowość

Grudziądz

1.5.3.)Kod pocztowy

86-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mzk.grudziadz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzk.grudziadz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa ciągnika do zimowego utrzymania dróg wraz z wyposażeniem dla MZK Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f04ac85b-009c-414a-bdb2-6aa861b863ee

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412780

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00329436

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-MZK-2026-12-1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z dodatkowym wyposażeniem, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 roku Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dostarczył przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, kompletny, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości i funkcjonalności, posiadający wymagane parametry techniczne, spełniający wymagane polskim prawem normy oraz wolnego od wszelkich wad fizycznych i prawnych.
7.2. Miejscem dostawy przedmiotu umowy jest siedziba zamawiającego znajdująca się w Grudziądzu przy ulicy Składowej 21.
7.3. Wszystkie koszty związane z transportem ponosi Wykonawca.
7.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
7.5. Dostarczony pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia do ruchu, zawartych w normach i przepisach w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, ogłoszonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r. (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami). W przypadku konieczności, Wykonawca uzyska odstępstwa od stosowania od Rozporządzenia.
7.6. Dostarczony pojazd musi odpowiadać warunkom określonym w ustawie z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym oraz wynikających z tej ustawy aktualnym rozporządzeniom.
7.7. Dostarczony pojazd musi spełniać wszystkie wymagane aktualnie obowiązujące normy i przepisy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

416500 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

416500 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

416500 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Agromex Krystochowicz Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8771181328

7.3.3)Ulica

Ul. Henryka Sienkiewicza 15

7.3.4)Miejscowość

13-306 Kurzętnik

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

512295,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grudziądz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 416 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Agromex Krystochowicz Sp. z o.o. (13-306 Kurzętnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.