Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 450 000 zł
Umowa zawarta
24 września 2025
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 3 450 000 zł – 4 476 934 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi dla przedmiotu zamówienia (GR)20%Termin realizacji zamówienia (T)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa żłobka w miejscowości Józefowo

Zamawiający Gmina Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa żłobka w miejscowości Józefowo”, wybierając ofertę wykonawcy Handel i Usługi Budowlane ,,ER-BRUK" Avetisyan Karen. Wartość umowy: 3 450 000 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 25 września 2025
Wartość umowy
3 450 000 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Handel i Usługi Budowlane ,,ER-BRUK" Avetisyan Karen (Wielgie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 449 999,94 zł (umowę zawarto 24 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 3 449 999,94 zł do 4 476 934,39 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Włocławek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866904

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Królewiecka 7

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gmina.wloclawek.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wloclawek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa żłobka w miejscowości Józefowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a0eaaeee-e6d6-44a4-8f34-53bd8a9f6759

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00440591

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00002366/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Budowa żłobka w miejscowości Józefowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00341165

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZNAK SPRAWY: RBIiR.271.2.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn

„Budowa żłobka w miejscowości Józefowo” zlokalizowanej na działce nr ewid. 9-282/1, obręb Józefowo, gmina Włocławek współfinansowanej ramach: „Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029” realizowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+ wskaźnik – (A61G) Tworzenie nowych miejsc w placówkach opiekuńczych (żłobki, kluby dziecięce) dla dzieci do 3 roku życia. 1.2. Zadanie jest robotą budowlaną dotyczącą budowy budynku żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz dostawą wyposażenia. 1.3. Przedmiotowe zamówienie obejmuje: 1) przygotowanie terenu pod budowę; 2) budowę budynku użyteczności publicznej o funkcji żłobka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (wewnętrznymi instalacjami), w tym m.in.: - wykonanie ogrzewania podłogowego; - montaż pompy ciepła powietrze-powietrze; - montaż instalacji fotowoltanicznej; - wbudowanie szamba szczelnego; - wykonanie przyłączy: wody, kanalizacji oraz energetycznego; 3) zagospodarowanie terenu wokół budynku – budowę ciągów komunikacji pieszej i jezdnej, wykonanie 7 stanowisk postojowych w tym 2 stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych, nasadzenie krzewów i wykonanie trawników oraz montaż ogrodzenia; 4) wykonanie i wyposażenie placu zabaw dla dzieci; 5) wyposażenie budynku na potrzeby funkcjonowania żłobka. UWAGA: Zamawiający informuje, że zakres przedmiotowego postępowania nie obejmuje wykonania przez Wykonawcę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, która została ujęta w dokumentacji projektowej oraz w przedmiarze robót elektrycznych w Dziale nr 1.12 (poz. nr 152 - 161) - tj. nie uwzględnia Wykonawca tego zakresu w cenie oferty, kosztorysie ofertowym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologie i zakres robót, określone zostały w dokumentacji projektowo-technicznej, stanowiącej Załącznik nr 7 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umownych (Załącznik nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne). Zamawiający zaznacza, że przedmiary robót mają charakter pomocniczy. W przypadku różnic występujących w ilościach poszczególnych pozycji przedmiarowych, w cenie oferty należy ująć te wynikające z dokumentacji projektowo – technicznej. Zamawiający niniejszym wyjaśnia, że na etapie składania ofert nie wymaga od Wykonawców innych dokumentów, niż te dokumenty które zostały przez Zamawiającego wskazane w Rozdziale V, pkt 1 SWZ oraz odpowiednio w ogłoszeniu o zamówieniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

39161000-8 - Meble przedszkolne

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3449999,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4476934,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3449999,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Handel i Usługi Budowlane ,,ER-BRUK" Avetisyan Karen

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4660269928

7.3.4)Miejscowość

Wielgie

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3449999,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 450 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Handel i Usługi Budowlane ,,ER-BRUK" Avetisyan Karen (Wielgie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.