ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie

Zamawiający Gmina Grębów (Grębów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie”. Termin składania ofert minął 2 października 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GrębówGrębów, Podkarpackie (powiat Tarnobrzeski →)opublikowano 24 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 595 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 października 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRĘBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409175

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek1

1.5.2.)Miejscowość

Grębów

1.5.3.)Kod pocztowy

39-410

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@grebow.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grebow.com.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego
dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30f525db-e44c-4e58-a2e1-c8dd695a45f9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00439798

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00067063/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30f525db-e44c-4e58-a2e1-c8dd695a45f9

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3 W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia (w przypadku awarii Platformy e-Zamówienia), Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty
elektronicznej na adres e-mail: ug@grebow.com.pl (nie dotyczy składania ofert w postępowaniu)

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać dostęp do konta na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia
27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego
przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego dalej RODO) informujemy, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Urząd Gminy Grębów, reprezentowany przez Wójta Gminy Grębów, z siedzibą
przy ul Rynek 1, 39-410 Grębów; tel.: 15 811 27 15; e-mail: ug@grebow.com.pl
2. W urzędzie wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować za pośrednictwem:
• poczty elektronicznej - e-mail: iodo@grebow.com.pl , tel. 15 811 27 15
• poczty tradycyjnej - adres: Urząd Gminy Grębów ul. Rynek 1, 39-410 Grębów.
3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa, w tym podmioty
przetwarzające.
5. Państwa dane osobowe przechowywane będą:
Dokumentacja zamówień publicznych udzielanych z zastosowaniem ustawy Prawo zamówień publicznych – 5 lat. Sprawozdania z
udzielonych zamówień publicznych 10 lat. Okres przechowywania liczy się w pełnych latach kalendarzowych poczynając od 1
stycznia roku następnego po dacie wytworzenia dokumentacji i zamknięciu teczek spraw.
6.Zgodnie z RODO przysługuje Państwu
• na podstawie art. 15 rozporządzenia prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących;
• na podstawie art. 16 rozporządzenia prawo do sprostowania Państwa danych osobowych;
• na podstawie art. 18 rozporządzenia prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z
zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia
• prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193
Warszawa).
7. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Państwa dane nie będą poddane zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji (profilowaniu).
9. Administrator nie planuje dalej przetwarzać danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.
10. Administrator nie zamierza przekazywać Państwa danych osobowych odbiorcy.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.2.9.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa wozu asenizacyjnego
dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ określający minimalne wymagania techniczno-użytkowe wozu asenizacyjnego dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie.

4.2.6.)Główny kod CPV

34144500-3 - Pojazdy do transportu odpadów i ścieków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Ofertę i jej załączniki stanowią:
1 Formularz oferty. – złożony za pośrednictwem platformy e-zamówienia
2 Formularz parametrów technicznych oferowanego pojazdu – stanowiący jeden z załączników do oferty (załącznik nr 4 do SWZ)
3 Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale VII niniejszej SWZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe (załącznik nr 2 do SWZ). Oświadczenie składa również:
a) Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wskazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu;
b) Podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu.
W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy.
4 Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba podpisująca ofertę jest umocowana do reprezentowania Wykonawcy – jeśli dotyczy.
5 Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby – jeśli dotyczy.
6 Pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentu o którym mowa w ppkt 13.3 – jeśli dotyczy.
7 Dokument ustanawiający pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – jeśli dotyczy.
8 Oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust.4 ustawy Pzp – jeśli dotyczy.
9 Dowód wniesienia wadium – jeśli dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do umowy w przypadkach:
1) gdy konieczność zmiany, w tym w zakresie wysokości wynagrodzenia, związana jest ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa (np. w zakresie zmiany wysokości stawki podatku VAT);
2) konieczności zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku, gdy zwłoka w wykonaniu przedmiotu umowy spowodowana będzie okolicznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy w związku z:
a) wystąpieniem klęski żywiołowej
b) działaniem siły wyższej, to znaczy niezależnego od stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia umowy i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności
c) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu,
d) W granicach unormowanych w art. 455 ustawy Pzp.
3) Dla potrzeb niniejszej umowy jako „Siłę wyższą” uważa się zdarzenie o charakterze nadzwyczajnym niemożliwe do przewidzenia i zapobieżenia w chwili zawarcia umowy, będące poza kontrolą stron umowy,a w szczególności: kataklizmy spowodowane siłami natury np. trzęsienie ziemi, huragan, burza, powódź, pożar, wojna, zamach terrorystyczny, strajki, zamieszki, demonstracje, niepokoje społeczne, awarie w dostawie energii, katastrofy w ruchu lądowym, lotniczym i wodnym, epidemie.
4) Strony mają obowiązek wzajemnego powiadamiania się o przypadku zaistnienia Siły Wyższej i sporządzenia stosownego protokołu w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty powstania okoliczności Siły Wyższej. Niedopełnienie tego obowiązku pozbawia strony możliwości późniejszego powoływania się na „Siłę Wyższą”.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-02 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-02 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144500-3Pojazdy do transportu odpadów i ści…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 000 zł
Próbka: 206 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 927 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 130 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 927 zł
Mediana
595 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.10.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Grębów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grębów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144500-3 (Pojazdy do transportu odpadów i ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.