ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Zakup koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej”

Zamawiający Gmina Wąchock (Wąchock, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Zakup koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej”. Termin składania ofert minął 2 października 2025, 10:00. Planowany budżet: 287 568 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WąchockWąchock, Świętokrzyskie (powiat Starachowicki →)opublikowano 23 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
287 568 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 października 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~1,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji30%Serwis10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    23 września 2025

    Termin ofert: 2 października 2025 10:00
  2. Wynik postępowania

    08 października 2025

    4 oferty
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 30%, Serwis 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 287 567,67 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WĄCHOCK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009930

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wielkowiejska 1

1.5.2.)Miejscowość

Wąchock

1.5.3.)Kod pocztowy

27-215

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

041 27-36-130

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wachock.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

gmina.wachock.sisco.info

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a83543c-05b9-4411-9483-7e7f9882d510

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00436838

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00139813/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 „Zakup koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wachock.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert,
wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji eZamawiający - platformy do elektronicznej obsługi zamówień publicznych (dalej jako: Platforma), dostępnej pod adresem: https://wachock.ezamawiajacy.pl
2. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
3. Postępowanie jest prowadzone na Platformie pod nr: BGK.271.22.2025
4. Instrukcja obsługi aplikacji eZamawiający, zawierająca m.in. opis rejestracji Wykonawcy,
sposób składania oferty oraz sposób komunikacji z Zamawiającym, jest zamieszczona pod adresem https://wachock.ezamawiajacy.pl w zakładce: / Baza Wiedzy /.
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

6. Oświadczenia lub dokumenty przekazywane za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej przesyła się w formatach danych określonych w przepisach wydanych
na podstawie § 2 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia
2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r.
poz. 2452 (dalej jako: Rozporządzenie elektroniczne)).
7. Zamawiający nie wymaga oraz nie dostrzega bezpośredniego zastosowania dla narzędzi, urządzeń lub formatów plików, o których mowa w art. 66 ustawy PZP.
8. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .jpg, (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na format: .pdf. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .zip, .7Z.
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Działając na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – Dz. U. UE. L 2016.119.1),
I. Dane administratora danych (ADO)
Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, ul. Wielkowiejska 1, 27-215 Wąchock, e-mail: sekretariat@wachock.pl, tel. 41 27 36 130
II. Inspektor ochrony danych (IOD)
Milena Markiewicz, ul. Wielkowiejska 1 ,27-215 Wąchock e-mail: milena.markiewicz@o2.pl
tel. 796 410 138
III. Cel przetwarzania
Pani/a dane osobowe będą przetwarzane w celu wskazanym w art. 6 ust. 1 lit. c RODO (wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa), tj. rozpatrzenie wniosku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, oraz ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
IV. Odbiorcy danych
Pani/a dane osobowe zostaną lub mogą zostać przekazane instytucjom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
V. Okres Przechowywania danych
Pani/a dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie zgodnym z wymogami przepisów prawa dotyczącego archiwizacji.
W pozostałym zakresie zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Działając na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – Dz. U. UE. L 2016.119.1),
I. Dane administratora danych (ADO)
Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, ul. Wielkowiejska 1, 27-215 Wąchock, e-mail: sekretariat@wachock.pl, tel. 41 27 36 130
II. Inspektor ochrony danych (IOD)
Milena Markiewicz, ul. Wielkowiejska 1 ,27-215 Wąchock e-mail: milena.markiewicz@o2.pl
tel. 796 410 138
III. Cel przetwarzania
Pani/a dane osobowe będą przetwarzane w celu wskazanym w art. 6 ust. 1 lit. c RODO (wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa), tj. rozpatrzenie wniosku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, oraz ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
IV. Odbiorcy danych
Pani/a dane osobowe zostaną lub mogą zostać przekazane instytucjom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
V. Okres Przechowywania danych
Pani/a dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie zgodnym z wymogami przepisów prawa dotyczącego archiwizacji.
W pozostałym zakresie zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BGK.271.22.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

287567,67 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup) koparko-ładowarki w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Koparko-ładowarka musi być fabrycznie nowa, produkowana seryjnie, kompletna, wolna od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, gotowa do użytku, dopuszczona do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251.).
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-08

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający przewiduje następujące kryteria oceny ofert niepodlegających odrzuceniu:
1. Cena oferty (O) - 60 punktów
2. Okres gwarancji (G) - 30 punktów
3. Serwis (S) - 10 punktów
Maksymalna łączna liczba punktów do uzyskania w postępowaniu wynosi 100,00 pkt.
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Serwis

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Udział w postępowaniu mogą wziąć jedynie Wykonawcy, którzy:

1. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, które są opisane
w rozdziale XII SWZ.

2. Spełniają warunek, o którym mowa w art. 113 w zw. z art. 266 ustawy PZP,
tj. warunek dotyczący zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;

Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy prowadzący działalność gospodarczą lub
zawodową byli wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych
prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania.
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Zamawiający, zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy PZP, wezwie Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, do złożenia podmiotowego środka dowodowego
w postaci oświadczenia Wykonawcy (załącznik nr 4 do SWZ), w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy PZP o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1. Załącznik nr 2 do SWZ - "Wymagania techniczno-jakościowe";
2. Szczegółowa specyfikacja techniczna koparko_ładowarki.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1. Załącznik nr 2 do SWZ - "Wymagania techniczno-jakościowe";
2. Szczegółowa specyfikacja techniczna koparko_ładowarki.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu
o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.
3. Zgodnie z art. 58 ust. 5 w zw. z art. 266 ustawy PZP: Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie musi spełniać warunki określone w rozdziale XIII pkt 1 i 2.
W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z SWZ i projektem umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-02 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://wachock.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-02 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43260000-3Koparki, czerparki i ładowarki, i m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
398 150 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 066 zł458 474 zł
Rozstęp międzykwartylowy
168 408 zł
Źródło próbki
CPV 43260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
290 066 zł
Mediana
398 150 zł
Górny kwartyl
458 474 zł
Ten przetarg (287 568 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -28% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.10.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Wąchock prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wąchock.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 287 568 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43260000-3 (Koparki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.