Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE "INKADRO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (P.P.H.U. "INKADRO" Sp. z o.o.)· Rąbczynmała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynierii "EKO-INŻYNIERIA" Sp. z o.o

Wartość umowy
189 929 zł
Umowa zawarta
5 września 2025
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 189 929 zł – 375 230 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze

Zamawiający Gmina Kobyla Góra (Kobyla Góra, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych przy Szkole Podstawowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE "INKADRO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (P.P.H.U. "INKADRO" Sp. z o.o.). Wartość umowy: 189 929 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Kobyla GóraKobyla Góra, Wielkopolskieopublikowano 15 września 2025
Wartość umowy
189 929 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE "INKADRO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (P.P.H.U. "INKADRO" Sp. z o.o.) (Rąbczyn), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynierii "EKO-INŻYNIERIA" Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 189 928,69 zł (umowę zawarto 5 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 189 928,69 zł do 375 230,44 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOBYLA GÓRA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855386

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wiosny Ludów 1

1.5.2.)Miejscowość

Kobyla Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

63-507

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

627378100

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@kobyla-gora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.kobyla-gora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4cde832-a4a3-4024-99f2-8347ae6696a0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e4cde832-a4a3-4024-99f2-8347ae6696a0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423550

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045742/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00326597

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2025.BZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze.
Zadanie polega na wykonaniu instalacji kanalizacji deszczowej, która umożliwi zebranie wód opadowych z rynien (tj. z powierzchni dachów) do zamkniętych, prefabrykowanych zbiorników retencyjnych na wodę opadową. Zbiorniki wody opadowej będą gromadzić deszczówkę, która zostanie w późniejszym czasie zagospodarowana do celów własnych budynku szkoły – m.in. na cele podlewania i pielęgnacji zieleni.
Instalacja kanalizacji deszczowej składa się z:
- Kanały deszczowe o średnicy De300mm PVC SN8 - 19,7m
- Kanały deszczowe o średnicy De160mm PVC SN8 - 46,1m
- Studzienki rewizyjne - 3 kpl
- Przykanaliki od rynien o średnicy De110mm PVC SN8 - 3 szt.
- Zbiorniki retencyjne, prefabrykowane, żelbetowe o łącznej pojemności V=30m3 – układ 1
- Zbiorniki retencyjne, prefabrykowane, żelbetowe o łącznej pojemności V=30m3 – układ 2
2. Szczegółowy zakres zamówienia określa załącznik nr 1 - dokumentacja projektowa. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany ceny, którą należy traktować jako ryczałtową.
3. Przedmiar robót załączony do niniejszej SWZ ma charakter pomocniczy, a ewentualne nieujęte w nim elementy robót wynikające z projektu nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
Podstawą sporządzenia wyceny powinien być zakres robót ujęty w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, specyfikacji warunków zamówienia oraz zapisy postanowień umownych, które zawarte zostały w załączniku nr 2 do specyfikacji.
Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
4. W przypadku załączenia przez Zamawiającego do SWZ kosztorysu (kosztorys ślepy), jeżeli kosztorys nie zawiera wszystkich pozycji koniecznych do wykonania zamówienia Wykonawca może dopisać do kosztorysu pozycje konieczne do wykonania zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową.
5. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zadania w zakresie objętym dokumentacją projektową i techniczną. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia uzgodniona przez strony kwota jest należna przyjmującemu zamówienie jako ekwiwalent za wykonanie robót bez względu na rozmiar świadczonych prac i wartość poniesionych kosztów.
6. Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac. Skoro strony ustaliły wynagrodzenie ryczałtowe, dołączenie przez wykonawcę do umowy kosztorysu nie ma znaczenia, a kosztorys uznać należy jedynie za dokument, który uzasadnia merytorycznie ofertę wynagrodzenia ryczałtowego złożoną przez Wykonawcę.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

189928,69 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

375230,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

189928,69 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE "INKADRO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (P.P.H.U. "INKADRO" Sp. z o.o.)

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynierii "EKO-INŻYNIERIA" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367772178

7.3.3)Ulica

56B

7.3.4)Miejscowość

Rąbczyn

7.3.5)Kod pocztowy

63-440

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

189928,69 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobyla Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobyla Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 189 929 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE "INKADRO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (P.P.H.U. "INKADRO" Sp. z o.o.) (Rąbczyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.