Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Usługi w zakresie ochrony osób i mienia w obiekcie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a

Zamawiający Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługi w zakresie ochrony osób i mienia w obiekcie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 11 września 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 588 079 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MAŁOPOLSKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W KRAKOWIE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351391402

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Nowohucka 33a

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

30-728

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@mord.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mord.krakow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7e209c07-33b8-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00419085

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-09-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00385881

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Usługi w zakresie ochrony osób i mienia w obiekcie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie ochrony osób i mienia w obiekcie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a w Krakowie, realizowanej na miejscu przez kwalifikowanych pracowników ochrony, zdalny nadzór wideo nad obiektem, nadzór nad systemem powiadamiania o napadzie, włamaniu i pożarze, monitoring systemu alarmowego (w centrum monitoringu wykonawcy) oraz przyjazdy grupy interwencyjnej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w § 1 ust. 1-2 , § 3 ust. 1-4 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ oraz w załączniku nr 5 do SWZ (załączniku nr 1 do wzoru umowy). Planowana minimalna łączna dla całego okresu objętego umową liczba roboczogodzin, stanowiących podstawę wyliczenia wynagrodzenia Wykonawcy w zakresie ochrony fizycznej realizowanej na miejscu wynosi: 3498. Maksymalna liczba roboczogodzin, o których mowa w zdaniu poprzedzającym wynosi 4373, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany umowy w zakresie dni/godzin pracy ochrony fizycznej w zależności od organizacji pracy Ośrodka, w ramach przewidzianej wyżej maksymalnej liczby roboczogodzin. Zamawiający dopuści do świadczenia usług ochrony fizycznej przez danych pracowników ochrony pod warunkiem ich sprawności fizycznej, adekwatnej do wykonywanych przez nich zadań. Sprawność fizyczna musi zostać potwierdzona przejściem przez danego pracownika ochrony testu sprawnościowego zgodnego z Indeksem Sprawności Fizycznej Krzysztofa Zuchory, w ciągu ostatnich 3 miesięcy przed podjęciem czynności ochrony u Zamawiającego i uzyskaniem wyniku DOBRY.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zweryfikowania sprawności fizycznej danego agenta ochrony poprzez przeprowadzenie testu w siedzibie Zamawiającego. Wzór umowy zawiera załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności w zakresie ochrony osób i mienia, przyjazdów grup interwencyjnych, a także nadzoru nad systemem powiadamiania o napadzie, włamaniu i pożarze, były zatrudnione w ramach stosunku pracy jako pracownicy bądź pracownicy podwykonawcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.

3.9.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Ochrona Mienia Kraków Sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Agencja Ochrony Osób i Mienia Justus Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6793170609

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

170137,74 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00485975/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-08-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

pierwotna niemożność świadczenia usługi w związku z późniejszym terminem zakończenia postępowania

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

zmiana par. 1 ust. 3 umowy - zmiana terminu świadczenia usługi, zmiana par. 8 ust. 3 i 4 umowy - zmiana liczby godzin świadczenia usługi i maksymalnego wynagrodzenia

5.4.6.)Wartość zmiany

9681

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

143526,59 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.