Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu oraz przy Szkole Podstawowej w Rudach
Zamawiający Przedszkole w Rudach (Rudy, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu oraz przy Szkole Podstawowej w Rudach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 228 437 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7423, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Śląskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | PRZEDSZKOLE W RUDACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 271504667 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Raciborska 17 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rudy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-430 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@przedszkolerudy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://przedszkolerudy.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-14f669e7-ff32-4e2c-81b5-3a6cce463a65 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00415321 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00246814 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt : „Przedszkolakiem być! ” – Wsparcie edukacyjne przedszkolaków z Przedszkola w Rudach” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 - 2027. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu oraz przy Szkole Podstawowej w Rudach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 2. | Przedmiotem prowadzonego postępowania jest robota budowlana polegająca na rozbudowie istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu w Rudach realizowana w ramach projektu | „Przedszkolakiem być! ” – Wsparcie edukacyjne przedszkolaków z Przedszkola w Rudach” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 - 2027. Projekt współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Z podziałem na części realizowane w poniżej wskazanych lokalizacjach: a) część nr 1 – Plac zabaw przy Przedszkolu – ul. Raciborska 17 na dz. nr ewid 198, obręb 0006 Rudy W ramach realizacji zadania dla części nr 1 – dot. lokalizacji przy Przedszkolu – ul. Raciborska 17 wykonawca zobowiązany jest do: 1) wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie ze zgłoszeniem robót budowlanych (uwaga w zgłoszeniu podano adres inwestycji przy ul. Raciborskiej 17a. ) 2) przygotowania i zagospodarowania terenu 3) dostawy i montażu urządzeń na placu zabaw w tym następujących elementów a) Zestaw zabawowy Statek – 1 szt. (poz. 7.1.1) opisu technicznego (dokumentacja projektowa zał. 10.1 do SWZ);; b) Huśtawka na słupach – Bocianie gniazdo – 1 szt. (poz. 7.1.2) opisu technicznego (dokumentacja projektowa zał. 10.1 do SWZ); c) Ścieżka sensoryczna/ścieżka zmysłów– 1 szt. (poz. 7.1.3) opisu technicznego (dokumentacja projektowa zał. 10.1 do SWZ); d) Tablica z regulaminem placu zabaw – 1 szt. (poz. 7.3.1 opisu technicznego) (dokumentacja projektowa zał. 10.1 do SWZ); 4) wykonania prac wykończeniowych – plantowanie, humusowanie terenu z obsianiem trawy 5) sporządzenia dokumentacji powykonawczej 6) opracowanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej (geodezyjnych pomiarów powykonawczych) 7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących załącznikach do niniejszej SWZ: 1) dokumentacja projektowa (zał. nr 10.1 do SWZ) opracowana przez: Projektowanie i nadzór w budownictwie mgr inż. Michał Szczuka ul. Okrężna 35, 47-440 Łęg. 2) projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy 3) formularz oferty 4) przedmiar – zał. nr 9.1 do SWZ; Załączone do SWZ przedmiar dla w/w lokalizacji ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45112500-0 - Usuwanie gleby 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45113000-2 - Roboty na placu budowy 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 280250174 |
| 4.3.3.) | Ulica | Gnieźnieńska 2A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szczytno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 12-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 89043,19 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00308873/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-08-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 89043,19 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.