Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
24 986 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin udostępnienia przedmiotu zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

D/52/2025 Zakup licencji oraz wsparcia oprogramowania do zarządzania dostępem do licencjonowanych naukowych baz danych

Zamawiający Uniwersytet Opolski (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „D/52/2025 Zakup licencji oraz wsparcia oprogramowania do zarządzania dostępem do…”, wybierając ofertę wykonawcy Sages sp. z o.o. Wartość umowy: 24 986 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Uniwersytet OpolskiOpole, Opolskieopublikowano 9 września 2025
Wartość umowy
24 986 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sages sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 24 985,99 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET OPOLSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001382

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Mikołaja Kopernika 11

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-040

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

77 542 70 61

1.5.8.)Numer faksu

zamowienia@uni.opole.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uni.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zamowienia.uni.opole.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1154125

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

D/52/2025 Zakup licencji oraz wsparcia oprogramowania do zarządzania dostępem do licencjonowanych naukowych baz danych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9893dc4e-2abe-45e0-a144-6e4639842e09

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00413979

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00090101/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.11 [58] Obsługa serwisowa, licencje na system biblioteczny ALEPH, PRIMO, HAN, OMEGA PSiR i inne systemy wspierające funkcjonowanie biblioteki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00362440

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

D/52/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

20313,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakup licencji oraz wsparcia oprogramowania do zarządzania dostępem do licencjonowanych naukowych baz danych.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1 ( dalej „OPZ”) do Specyfikacji warunków zamówienia ( dalej „SWZ”).
3. Wykonawca w Formularzu ofertowym – w załączniku nr 1 do SWZ, zobowiązany jest wskazać producenta/nazwę oprogramowania/wersję oprogramowania (w zależności od wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia zwanym dalej OPZ załącznik nr 1.1).
Wykonawca zobowiązany jest wskazać powyższe dane określające oferowany przedmiot zamówienia – w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczną identyfikację oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia.
Jeżeli zachodzi taka konieczność i dla jednoznacznego określenia oferowanego przedmiotu zamówienia, wymagane jest wskazanie dodatkowych informacji, Wykonawca jest zobligowany do ich wskazania, tak aby nie było dla stron postępowania wątpliwości jaki przedmiot zamówienia oferuje Wykonawca.
Brak w ofercie informacji umożliwiającej dokonanie jednoznacznej identyfikacji oferowanego produktu Zamawiający uzna za niezgodność oferty z treścią SWZ i odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy.
4. Zamawiający wymaga by dostarczony przez Wykonawcę przedmiot zamówienia był kompletny i został dostarczony za pośrednictwem środków elektronicznych dostępnych po stronie Wykonawcy, z zastrzeżeniem, że Zamawiający będzie dysponował środkami elektronicznymi umożliwiającymi ich odbiór w szczególności poprzez udostępnienie ich za pośrednictwem portalu producenta oprogramowania.
5. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy.
6. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia, w tym wdrożenie oprogramowania oraz usługę wsparcia technicznego.
7. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia wolny od wad fizycznych i prawnych.
8. Dostarczony przedmiot zamówienia nie może być wersją pokazową(demo), próbną(trial) oraz darmową (freeware).
9. Wykonawca składając ofertę jednocześnie oświadcza, że posiada zgodę producenta na sprzedaż licencji jego oprogramowania użytkownikom końcowym
9. Dostarczony przedmiot zamówienia będzie posiadał właściwe certyfikaty legalności w formie stosowanej przez producenta.
Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi dwanaście miesięcy [ 12 ] miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu przedmiot zamówienia w terminie do pięciu [5] dni roboczych od dnia zawarcia umowy.
10. Termin udostępnienia przedmiotu zamówienia wskazany w pkt. 4.1. SWZ jest terminem maksymalnym na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w ofercie może wskazać krótszy termin realizacji przedmiotu zamówienia, jednak nie krótszy niż dwa [ 2 ] dni robocze od dnia zawarcia umowy. Pkt. 19.2.2. SWZ stosuje się.

4.5.3.)Główny kod CPV

48612000-1 - System zarządzania bazą danych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24985,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24985,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

24985,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sages sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 1132737407

7.3.3)Ulica

Nowogrodzka 62c

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-002

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

24985,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Opolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 986 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48612000-1 (System zarządzania bazą danych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sages sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.