U/05/2026 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla różnych zadań inwestycyjnych w budynkach Uniwersytetu Opolskiego
Zamawiający Uniwersytet Opolski (Opole, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „U/05/2026 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla różnych zadań…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=381, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Architektoniczne, inżynieryjne, kontrolne (CPV 71)
- woj. Opolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTET OPOLSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001382 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Mikołaja Kopernika 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Opole |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 45-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@uni.opole.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zamowienia.uni.opole.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5aa02130-75f5-41aa-a8d7-bd95f11b2644 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415905 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00162927 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | U/05/2026 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla różnych zadań inwestycyjnych w budynkach Uniwersytetu Opolskiego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla różnych zadań inwestycyjnych w budynkach Uniwersytetu Opolskiego, w Części nr 3 – Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa tylnego wejścia w DS. Niechcic z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, z opracowaniem dokumentacji projektowej”. 2. Opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do części nr 3 stanowi załącznik nr 1.3 do SWZ. 3.1. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia opracuje dokumentację projektowo kosztorysową, tj.: 3.1.1. projekt architektoniczno-budowlany – 3 egz., 3.1.2. projekty techniczne branżowe – 3 egz., 3.1.3. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR) – 2 egz., 3.1.4. kosztorys inwestorski – 1 egz., 3.1.5. przedmiar robót – 1 egz. 3.2. uzyska niezbędne ekspertyzy, pozwolenia, zgłoszenia oraz uzgodnienia m.in. z właściwym rzeczoznawcą ds. ochrony ppoż, rzeczoznawcą, ds. sanitarno-higienicznych i bhp oraz OWKZ, jeżeli będą wymagane dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, 3.3. dokona zakupu niezbędnych map, 3.4. przekaże Zamawiającemu dokumentację projektowo-kosztorysową, o której mowa w pkt. 3.1. – 3.2. sporządzoną w wersji papierowej w liczbie egzemplarzy określonej w pkt. 3.1. i jedną edytowalną w wersji elektronicznej (pliki .pdf, .ath), które przekaże Zamawiającemu na nośniku pamięci (pendrive). 4. Wykonawca zobowiązany jest opracować dokumentację, o której mowa w pkt. 3.1. zgodnie z obowiązującymi przepisami. 5. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji pn.: „Przebudowa tylnego wejścia w DS. Niechcic z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, z opracowaniem dokumentacji projektowej” w okresie nie dłuższym niż 2 lata od daty odbioru dokumentacji projektowej. 6. Wykonawca na przedmiot zamówienia udziela dwudziestu czterech [ 24 ] miesięcy gwarancji dla części nr 3. 7. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia liczony jest od dnia podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 110 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ANprojekt Anna Bodakiewicz |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7542132799 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Krakowska 37 lokal 603 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Opole |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 45-018 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 34993,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00231020/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 34993,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.