Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 192 846 zł
Umowa zawarta
4 września 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 192 846 zł – 1 462 470 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu”

Zamawiający Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu (Zwierzyniec, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu”, wybierając ofertę wykonawcy TGL Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 192 846 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
1 192 846 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TGL Sp. z o.o. (LUBLIN), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 192 846,21 zł (umowę zawarto 4 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 192 846,21 zł do 1 462 470,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 061626730

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Słowackiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Zwierzyniec

1.5.3.)Kod pocztowy

22-470

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zwierzyniec.info.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kultura-zwierzyniec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eb01b6d6-68ee-40b3-9dca-87e082a2cafb

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-eb01b6d6-68ee-40b3-9dca-87e082a2cafb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00413014

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00097704/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu” realizowane jest w ramach inwestycji B1.1.4 „Wzmocnienie efektywności energetycznej obiektów lokalnej aktywności społecznej". Komponent B „zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00330207

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CK.361.03.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku biurowego z salą kinową w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu”.
w szczegółowości:
Zakres robót obejmuje, w szczególności:
1) Wykonanie hybrydowego jednofunkcyjnego źródła ciepła: układ technologiczny wyposażony w sprężarkową powietrzną pompę ciepła (źródło podstawowe o mocy 31 kW) i kocioł elektryczny (źródło szczytowe), bufor oraz inne niezbędne urządzenia towarzyszące, armatura, rurociągi i izolacje, roboty budowlane i elektryczne;
2) Wykonanie nowej instalacji c.o. wspólnej dla całego budynku z wydzielonymi dwoma obiegami instalacyjnymi;
3) Montaż dodatkowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.;
4) Wykonanie i wdrożenie System Zarządzania Energią;
5) Modernizacja instalacji oświetlenia wbudowanego;
6) Wykonanie instalacji fotowoltaicznej - o mocy 36,85 kW wraz z magazynami energii o pojemności 41,4 kWh;
7) Docieplenie stropów nad ostatnią kondygnacją (piętrem) - maty z wełny mineralnej wraz z wykonaniem nowego pokrycia dachu blachą;
8) Docieplenie ścian zewnętrznych budynku dotychczas niedocieplanych
9) Wymiana okien na okna PCV wyposażone w nawiewniki higrosterowane
10) Wymiana drzwi zewnętrznych
11) Wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej;
12) Docieplenie i izolacja przeciwwodna ścian fundamentowych
13) Remont balkonu
14) Instalacja odgromowa i uziemiająca
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na nie następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa, w tym:
− PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY,
− PROJEKTY TECHNICZNE BRANŻY: BUDOWLANEJ, ELEKTRYCZNEJ
I SANITARNEJ.
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) Przedmiary robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4 ppkt 1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej,
o której mowa w pkt 4.4 ppkt 1) oraz STWIORB.

• Powierzchnia zabudowy 423,10 m2
• Powierzchnia użytkowa 507,28 m2
• Kubatura brutto 3937,00 m3
• Długość 28,70 m
• Szerokość 14,71 m
• wysokość max. 10,09 m
• Liczba kondygnacji 2

4.5.3.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1192846,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1462470,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1462470,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TGL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462637587

7.3.3)Ulica

Al. SPÓŁDZIELCZOŚCI PRACY 105

7.3.4)Miejscowość

LUBLIN

7.3.5)Kod pocztowy

20-147

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1192846,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zwierzyniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 192 846 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TGL Sp. z o.o. (LUBLIN). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.