Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
218 700 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 218 700 zł – 613 818 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 09 tj. – minerały (piasek, kamienie) wytworzonych w ZUOK w Płoszowie

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Radomsko, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 09 tj. – minerały (piasek, kamienie)…”, wybierając ofertę wykonawcy EKO CENTRUM BIS SP. Z Ο. Ο. Wartość umowy: 218 700 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
218 700 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EKO CENTRUM BIS SP. Z Ο. Ο. (Radomsko), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 218 700,00 zł (umowę zawarto 2 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 218 700,00 zł do 613 818,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590585041

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stara Droga 85

1.5.2.)Miejscowość

Radomsko

1.5.3.)Kod pocztowy

97-500

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pgk-radomsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip2.pgk-radomsko.pl/przetargi/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fa18a124-7c50-4fa1-a462-1286d0149591

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sp. z o.o. (100% udziałów własnością gm. M. Radomsko) - wytwarzanie energii cieplnej;dostarczanie wody;odprowadzanie,oczyszczanie ścieków;zbieranie odpadów komunalnych;gosp. odpadami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 09 tj. – minerały (piasek, kamienie) wytworzonych w ZUOK w Płoszowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa18a124-7c50-4fa1-a462-1286d0149591

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00405095

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00345283

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ/3/7/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (w tym poprzez zbieranie), łącznie z nadzorem nad tego rodzaju działaniami, odpadów o kodzie 19 12 09 tj. – minerały (piasek, kamienie) powstałych po procesie przetwarzania, wytwarzanych w instalacji ZUOK w Płoszowie w ilości 1 350 Mg.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

218700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

613818,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

218700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO CENTRUM BIS SP. Z Ο. Ο.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7722408748

7.3.3)Ulica

Reymonta 62

7.3.4)Miejscowość

Radomsko

7.3.5)Kod pocztowy

97-500

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

218700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wartości podane w ogłoszeniu są wartościami brutto.
Kwota w poz. 6.4. niniejszego Ogłoszenia to wartość zamówienia podstawowego. Zamawiający dopuszcza skorzystanie z
prawa opcji w wys. 20 % zamówienia podstawowego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513000-6Usługi obróbki i usuwania odpadów,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 218 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513000-6 (Usługi obróbki i usuwania odpadów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKO CENTRUM BIS SP. Z Ο. Ο. (Radomsko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.