Remont pokrycia dachu w MSP7 w Knurowie
Zamawiający Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie (Knurów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont pokrycia dachu w MSP7 w Knurowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
21 maja 2025
Termin ofert: 5 czerwca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 lipca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 września 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W KNUROWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001068052 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Jedności Narodowej 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Knurów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-194 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | msp7@knurow.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | msp7.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6c3b41d5-b1be-4966-bfb6-55d4b7b8eb67 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00404792 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00241974 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont pokrycia dachu w MSP7 w Knurowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Remont pokrycia dachu w MSP7 w Knurowie”, w tym | 1.1. demontaż oraz utylizację istniejących rynien i koszy spustowych, 1.2. demontaż istniejących obróbek blacharskich okapowych, kominowych i wyłazów dachowych, 1.3. oczyszczenie instalacji stojanów instalacji odgromowej, 1.4. naprawa uszkodzeń istniejącego wierzchniego pokrycia dachu, 1.5. montaż obróbek blacharskich, okapowych, kominowych i wyłazów dachowych, 1.6. naprawa instalacji dylatacji dachowych – wypełnienie sznurem dylatacyjnym, 1.7. malowanie instalacji stojanów instalacji odgromowej, 1.8. ułożenie warstwy separacyjnej z geowłókniny, 1.9. ułożenie warstwy wierzchniej z membrany PVC, 1.10. uszczelnienie obróbek kominowych, wywiewek kominowych, 1.11. montaż rynien i koszy spustowych, 1.12. oczyszczenie rur spustowych. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zadania określa dokumentacja projektowa, przedmiar robót oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), stanowiące załączniki do SWZ oraz ustalenia wynikające z projektowanych postanowień umowy. Zamawiający, dopuszcza przy wykonaniu robót budowlanych zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych wszędzie tam, gdzie w dokumentacji projektowej opisał przedmiot zamówienia za pomocą Polskich Norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. Wszelkie parametry urządzeń i materiałów zastosowanych przez Wykonawcę przy realizacji zamówienia muszą spełniać wymogi wskazane w dokumentacji projektowej. Podanie typów urządzeń należy traktować jako przykładowe. 3. Roboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, obowiązującymi przepisami i Polskimi Normami, bieżącymi uzgodnieniami z Zamawiającym oraz gestorami uzbrojenia terenu oraz postanowieniami projektowanych postanowień umowy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów 45261320-3 - Kładzenie rynien 45261420-4 - Uszczelnianie dachu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 45 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SPEC GRUPA LESZEK ŁACZMAŃSKI |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 146752942 |
| 4.3.3.) | Ulica | BUKOWA 13 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Hipolitów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-074 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 217718,61 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00305937/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-08-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 217718,61 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.