Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
285 360 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    119 802 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    96 924 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    68 634 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa dróg gminnych uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r. - wykonanie dokumentacji

Zamawiający Gmina Bolków (Bolków, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbudowa dróg gminnych uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r. - wykonanie dokumentacji”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela. Łączna wartość umów: 285 360 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina BolkówBolków, Dolnośląskieopublikowano 2 września 2025
Łączna wartość umów
285 360 zł
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela (część 1); Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzoró Mostowych Karol Kobiela (część 2); Biuro Projektó, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 285 360,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bolków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390767883

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek

1.5.2.)Miejscowość

Bolków

1.5.3.)Kod pocztowy

59-420

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757413215

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@bolkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bolkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bolkow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa dróg gminnych uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r. - wykonanie dokumentacji

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-030786bb-5dcd-467d-9e31-db6f9b5bde44

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00402587

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00017827/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbudowa dróg gminnych uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r. - wykonanie dokumentacji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00320417

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ID.271.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

179745 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

146134,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 „Odbudowa drogi gminnej nr 112414D ul. Nowa Wieś w Kaczorowie”.
Zakres prac: czyszczenie oraz wzmocnienie istniejących rowów, wymiana przepustów na fi400, frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej, korytowanie oraz równanie nawierzchni – dolna warstwa podbudowy 20 cm górna warstwa podbudowy 10-15 cm, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej o grubości 4cm + 4cm, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego ze skropieniem emulsją asfaltową z uwagi na duże spadki terenu i możliwe wypłukiwanie kruszywa. Materiał z którego ma być wykonana nawierzchnia: dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-63 mm, górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm. Długość drogi ok. 910 m. Szerokość jezdni ok. 3,5 m. Lokalizacja obiektu: częściowo dz. nr 593 obręb Kaczorów, droga publiczna klasy L.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

104650 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2 „Odbudowa drogi gminnej nr dz. 995 obręb Wierzchosławice”.
Zakres prac: wykonanie muru oporowego w miejscu zarwania korpusu jezdni w czasie powodzi po wcześniejszym uzyskaniem uzgodnień z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę. Korytowanie oraz równanie nawierzchni – dolna warstwa podbudowy 20 cm górna warstwa podbudowy 10-15 cm, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej o grubości 4cm + 4cm, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego. Materiał z którego ma być wykonana nawierzchnia: dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-63 mm, górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm. Długość drogi ok. 130 m. Szerokość jezdni ok. 3m. Lokalizacja obiektu: częściowo dz. nr 995 obręb Wierzchosławice, droga wewnętrzna klasy D.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

14950 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3 „Odbudowa drogi dojazdowej do posesji 39-45A w Sadach Dolnych wraz z odbudową mostu w ciągu drogi dz. nr 261”.
Zakres prac: korytowanie oraz równanie nawierzchni – dolna warstwa podbudowy 20 cm górna warstwa podbudowy 10-15 cm, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej o grubości 4cm + 4cm, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego. Materiał z którego ma być wykonana nawierzchnia: dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-63 mm, górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm. Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi nr. dz.261 obręb Sady Dolne poprzez wzmocnienie przyczółków, wzmocnienie istniejącej płyty nośnej oraz wykonanie nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej wraz z wykonaniem barier mostowych montowanych na tyle szeroko od jezdni aby umożliwiać swobodny przejazd pojazdów rolniczych. Długość drogi ok. 523 m. Szerokość jezdni ok. 3,5m. Lokalizacja obiektu: częściowo dz. nr 248 i nr 261 obręb Sady Dolne, droga wewnętrzna klasy D.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

60145 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

119802,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

278718,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

119802,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9261582744

7.3.3)Ulica

Tylna 17a/1

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-413

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

119802,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96924,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

169986,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

96924,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzoró Mostowych Karol Kobiela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9261582744

7.3.3)Ulica

Tylna 17a/1

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-413

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

96924,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

68634,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

313158,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

68634,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektó, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9261582744

7.3.3)Ulica

Tylna 17a/1

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-413

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

68634,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bolków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bolków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 285 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Projektów, Ekspertyz i Nadzorów Mostowych Karol Kobiela (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.