Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
453 385 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2025
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

Zamawiający Gmina Goszczanów (Goszczanów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Błaszki Sp.z o.o. Wartość umowy: 453 385 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GoszczanówGoszczanów, Łódzkieopublikowano 2 września 2025
Wartość umowy
453 385 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Błaszki Sp.z o.o. (Błaszki).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 453 385,10 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Goszczanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934476

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kaliska

1.5.2.)Miejscowość

Goszczanów

1.5.3.)Kod pocztowy

98-215

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@goszczanow.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://goszczanow.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8a6dad1d-72bf-4b52-aafd-93c22e071ccd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8a6dad1d-72bf-4b52-aafd-93c22e071ccd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00401804

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00665201/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00352886

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPFZ.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest budowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie.
Planowana inwestycja zlokalizowana jest w całości na terenie województwa łódzkiego, powiat sieradzki, Gmina Goszczanów, obręb Świnice Kaliskie. Zakres robót przewidziany niniejszym projektem obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni bitumicznej oraz zjazdów bitumicznych oraz remontu istniejącego przepustu. Projektowana droga składa się z dwóch odcinków:
- odcinek I, dł. 507,00m
- odcinek II, dł. 393,00 m
SUMA: 507,00 + 393,00 m = 900,00 m.
Teren objęty opracowaniem stanowią działki zlokalizowane w obrębie geodezyjnym Świnice Kaliskie. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię częściowo utwardzoną żużlem paleniskowym/ kruszywem. Stan techniczny drogi jest w średnim stanie technicznym - występują nierówności, zadolenia. Pas drogowy posiada szerokość od około 4,0 do 6,0 m.
W obszarze inwestycji występują sieci: elektroenergetyczna (napowietrzna).
W ramach zamierzenia polegającego na przebudowie drogi wewnętrznej projektuje się wykonać:
- wykonanie nawierzchni bitumicznej o szer. 3,0 – 4,5 m,
- wykonanie zjazdów bitumicznych,
- wykonanie poboczy gruntowych
- wykonanie remontu istn. przepustu.
W ramach realizacji inwestycji polegającej na przebudowie drogi, niezbędna jest również przebudowa istniejącej napowietrznej linii elektroenergetycznej, kolidującej z projektowanym układem drogowym. Przebudowa ta jest integralną częścią zadania, warunkującą jego pełne i bezpieczne wykonanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja Techniczna – Dokumentacja Projektowa, Specyfikacje Techniczne, przedmiar robót stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

453385,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

453385,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

453385,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Błaszki Sp.z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8272327392

7.3.3)Ulica

Polna 29

7.3.4)Miejscowość

Błaszki

7.3.5)Kod pocztowy

98-235

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Przebudowa napowietrznej sieci elektroenergetycznej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

453385,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Goszczanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goszczanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 453 385 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Błaszki Sp.z o.o. (Błaszki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.