Przebudowa wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Janowo w systemie zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Gmina Janowo (Janowo, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Janowo w systemie…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Janowo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510743002 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Przasnyska 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Janowo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 13-113 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 89 626 40 16 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@janowo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.janowo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cc6a24e4-6e63-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00401619 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00457573 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Działanie - Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich Operacje typu “Gospodarka wodno-ściekowa” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Janowo w systemie zaprojektuj i wybuduj |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Janowie, w formule zaprojektuj i wybuduj. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45121000-1 - Próbne wiercenia 45113000-2 - Roboty na placu budowy 45122000-8 - Próbne wykopy 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45252000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy zakładów uzdatniania, oczyszczania oraz spalania odpadów 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń 45410000-4 - Tynkowanie 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45431000-7 - Kładzenie płytek 45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-12-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-08-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Techniki Sanitarnej TECHSAN Grzegorz Gudecki w spadku |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7392259623 |
| 4.3.3.) | Ulica | Gutkowo 52 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 11-041 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6077088,06 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00551334/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-08-06 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność aktualizacji harmonogramu rzeczowo - finansowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Charakter umowy jej zakres oraz kwota wynagrodzenia wykonawcy nie uległa zmianie |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużające się procedury administracyjne dotyczące uzgodnień, uzyskania pozwolenia na użytkowanie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Charakter umowy jej zakres oraz kwota wynagrodzenia wykonawcy nie uległa zmianie |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6077088,06 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →