Modernizacja i rozbudowa infrastruktury na miejskich terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Dolnej 19
Zamawiający Miasto Józefów (Józefów, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury na miejskich terenach sportowo-rekreacyjnych przy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 809 826 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 maja 2024
Termin ofert: 3 czerwca 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 września 2024
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Józefów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013268729 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kardynała Wyszyńskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Józefów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-420 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@jozefow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://jozefow.bip.eur.pl/public/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-442bfc66-0b7f-11ef-9b7e-467806a93518 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00399381 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00310549 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja i rozbudowa infrastruktury na miejskich terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Dolnej 19 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Modernizacja infrastruktury sportowej w Józefowe realizowana w ramach zadania pt.: Modernizacja i rozbudowa infrastruktury na miejskich terenach sportowo-rekreacyjnych przy |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-12-10 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | AK Sport Andrzej Gniado |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8222123256 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Okuniew |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2847450 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00500395/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-03-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | - W dokumentacji projektowej przewidziano wykonanie zadaszenia trybun boiska głównego jako konstrukcję słupowo ryglową ze słupami występującymi zarówno z tyłu trybuny jak i z przodu. Wykonawca zlecił wykonanie projektu warsztatowego podwykonawcy. Po dokonaniu obliczeń okazało się że z przodu trybuny słupy konstrukcyjne będą występowały co 5 – 6 mb, co w znacznym stopniu ograniczy widoczność osobom kibicującym oraz utrudni korzystanie z samej trybuny. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy z prośbą o wycenę konstrukcji zadaszenia w formie ramy – słupy konstrukcyjne jedynie z tyłu trybuny, dach wsparty na belkach i kratownicach. Dn. 24.10.2024 Wykonawca przedstawił wycenę nowej konstrukcji zadaszenia. Zmianie ulegną wymiary fundamentów, rodzaje kształtowników oraz ilość stali potrzebnej na wykonanie zadaszenia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | - W dokumentacji projektowej przewidziano wykonanie zadaszenia trybun boiska głównego jako konstrukcję słupowo ryglową ze słupami występującymi zarówno z tyłu trybuny jak i z przodu. Wykonawca zlecił wykonanie projektu warsztatowego podwykonawcy. Po dokonaniu obliczeń okazało się że z przodu trybuny słupy konstrukcyjne będą występowały co 5 – 6 mb, co w znacznym stopniu ograniczy widoczność osobom kibicującym oraz utrudni korzystanie z samej trybuny. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy z prośbą o wycenę konstrukcji zadaszenia w formie ramy – słupy konstrukcyjne jedynie z tyłu trybuny, dach wsparty na belkach i kratownicach. Dn. 24.10.2024 Wykonawca przedstawił wycenę nowej konstrukcji zadaszenia. Zmianie ulegną wymiary fundamentów, rodzaje kształtowników oraz ilość stali potrzebnej na wykonanie zadaszenia |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie robót budowlanych Wykonawca, po odkryciu sztucznej murawy i warstwy podbudowy z kruszywa zgłosił fakt, że podbudowa na której znajdowała się strefa bezpieczeństwa boiska (według załączonego szkicu), jest o 9 cm mniejsza niż na pozostałej powierzchni boiska, która wynosi 18 cm. Różnica ta nie została zidentyfikowana przez projektanta i nie została uwzględniona w zakresie robót na etapie OPZ.; Mniejsza o 9 cm warstwa podbudowy z kruszywa może negatywnie wpłynąć na funkcjonalność boiska i generować ryzyko zapadania się strefy bezpieczeństwa podczas użytkowania. Jako konieczne do prawidłowego wykonania całości robót Wykonawca uznał powiększenie warstwy podbudowy z kruszywa do docelowej grubości 18 Cm. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W trakcie robót budowlanych Wykonawca, po odkryciu sztucznej murawy i warstwy podbudowy z kruszywa zgłosił fakt, że podbudowa na której znajdowała się strefa bezpieczeństwa boiska (według załączonego szkicu), jest o 9 cm mniejsza niż na pozostałej powierzchni boiska, która wynosi 18 cm. Różnica ta nie została zidentyfikowana przez projektanta i nie została uwzględniona w zakresie robót na etapie OPZ.; Mniejsza o 9 cm warstwa podbudowy z kruszywa może negatywnie wpłynąć na funkcjonalność boiska i generować ryzyko zapadania się strefy bezpieczeństwa podczas użytkowania. Jako konieczne do prawidłowego wykonania całości robót Wykonawca uznał powiększenie warstwy podbudowy z kruszywa do docelowej grubości 18 Cm. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | terminowy w związku z warunkami atmosferycznymi |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | terminowy w związku z warunkami atmosferycznymi |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3082626,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).