Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
245 753 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    245 753 zł
    2 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin zgłoszenia przez Zamawiającego zapotrzebowania na usługę do Wykonawcy40%Termin zgłoszenia przez Zamawiającego zapotrzebowania na usługę do Wykonawcy (TZ)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie sukcesywnych usług restauracyjnych i cateringowych na potrzeby Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Zamawiający Politechnika Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Świadczenie sukcesywnych usług restauracyjnych i cateringowych na potrzeby Wydziału…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 245 753 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Politechnika GdańskaGdańsk, Pomorskieopublikowano 1 września 2025
Łączna wartość umów
245 753 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 245 753,04 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Gdańska

1.3.)Oddział zamawiającego

Sekcja Zamówień Publicznych Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gabriela Narutowicza 11/ 12

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-233

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

58 347 24 86

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szp.wilis@pg.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pg.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie sukcesywnych usług restauracyjnych i cateringowych na potrzeby Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-40e2d4fe-0bd0-417a-9bb3-bed1ea118d76

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00399227

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00308666

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP 1/WILIŚ/US/2025, CRZP 131/002/U/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

291958,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia w części I jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych i restauracyjnych na potrzeby Zamawiającego w ramach

organizowanych studiów podyplomowych, różnego rodzaju spotkań związanych z: wizytami gości, konferencjami, seminariami, obronami prac doktorskich oraz okazjonalnymi poczęstunkami w okresie obowiązywania umowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla tej części określono w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres ilościowy dla tej części określono w Formularzu rzeczowo-cenowym, stanowiącym załącznik nr 2A do SWZ. 4. Miejscem realizacji usług cateringowych będą: pomieszczenia Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska lub inne miejsce wskazane przez Zamawiającego znajdujące się na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. 5. Ze względu na potrzebę skoordynowania usług restauracyjnych i dostosowania ich do określonych ram czasowych (w celu zapewnienia posiłków w trakcie przerw dla uczestników studiów podyplomowych), Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lokal restauracyjny blisko kampusu Politechniki Gdańskiej, w którym będą świadczone usługi restauracyjne, spełniający wymogi określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 6. Projektowane postanowienia umowy dla tej części określono w załączniku nr 4A do SWZ. 7. Okres realizacji: Sukcesywnie przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy z zastrzeżeniem postanowień określonych w rozdz. XI SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

4.5.5.)Wartość części

247498,32 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia w części II jest sukcesywne świadczenie usług restauracyjnych na potrzeby Zamawiającego w ramach

różnego rodzaju spotkań związanych z: wizytami gości (w tym zagranicznych), konferencjami i oraz okazjonalnymi poczęstunkami w okresie obowiązywania umowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla tej części określono w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres ilościowy dla tej części określono w Formularzu rzeczowo-cenowym, stanowiącym załącznik nr 2B do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lokal restauracyjny blisko kampusu Politechniki Gdańskiej, w którym będą świadczone usługi restauracyjne, spełniający wymogi określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 6. Projektowane postanowienia umowy dla tej części zostały opisane w załączniku nr 4B do SWZ. 7. Okres realizacji zamówienia: 12 miesięcy z zastrzeżeniem postanowień rozdz. XI SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.5.)Wartość części

44460,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

245753,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

312624,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

245753,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
MK GASTRO S.C. Magdalena Szpura Krzysztof Kazanowski

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Magdalena Szpura, Krzysztof Kazanowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9571087849 REGON: 365093958

7.3.3)Ulica

ul. Do Studzienki 16A

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-227

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

245753,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu do części II jedyna złożona oferta podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt.5 ustawy Pzp (oferta nie spełnia wymogów SWZ).

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

67704,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

67704,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Gdańska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 245 753 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MK GASTRO S.C. Magdalena Szpura Krzysztof Kazanowski (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.