Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa i usługa dystrybucji) dla Gminy Rejowiec
Zamawiający Gmina Rejowiec (Rejowiec, Lubelskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa i usługa dystrybucji) dla Gminy Rejowiec”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=573, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA REJOWIEC |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 110197931 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wiktoryna Zaleskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rejowiec |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-360 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 825444262 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@gminarejowiec.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://gminarejowiec.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00398814 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-08-29 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00390616 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa i usługa dystrybucji) do obiektów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r Prawo Energetyczne. Szacunkowe 12 miesięczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1 wynosi 460 385 kWh . Ilość umów do zawarcia – 4 (2 z Gminą Rejowiec, 1 z Gminnym Ośrdkiem Kultury i 1 z Gminną Biblioteką Publiczną). Szacunkowe zapotrzebowanie zostało określone na bazie rzeczywistych zużyć umieszczonych na fakturach dla poszczególnych PPE za okres od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r. Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umów na wzorze Wykonawcy dla punktów, w których wytwarzana jest energii- zamawiający posiada 21 zainstalowanych źródeł wytwarzania energii o mocy poniżej 50 kW. Zamawiający dopuszcza zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą na wzorze umownym Wykonawcy. Podane ilość jest wielkością prognozowaną, którą należy wycenić w ofercie cenowej. Przewidywane zużycie energii elektrycznej ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego podanej ilości energii, jak i pobrania większej ilości energii elektrycznej, niż prognozowana. Zamawiający ma prawo do zwiększenia ilości punktów poboru energii, o których mowa w Załączniku nr 1 (w ramach tych samych grup taryfowych). Rozliczenie dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do pierwotnej części zamówienia i według tych samych cen jednostkowych i tej samej stawki rozliczeniowej. Wykonawca zobowiązany jest do bilansowania handlowego, poprzez rozliczanie niezbilansowania powstałego pomiędzy zgłoszonym wolumenem energii w ramach Umowy, a rzeczywiście zakupioną energią elektryczną w okresach rozliczeniowych, w ramach ustalonej ceny za sprzedaną energię elektryczną Zamawiającego. 2. W przypadku zmiany dotychczasowego podmiotu zaopatrującego zamawiającego w energię elektryczną wykonawca zobowiązuje się do dopełnienia w imieniu zamawiającego wszystkich formalności jakie nakładają na zamawiającego w tym czasie przepisy oraz poniesienia w tym zakresie wszelkich ewentualnych kosztów z tym związanych. Wykonanie takiego obowiązku nastąpi przed rozpoczęciem realizacji umowy. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa i usługa dystrybucji) do obiektów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r Prawo Energetyczne. Szacunkowe 12 miesięczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1 wynosi 406336 kWh . Ilość umów do zawarcia – 4 (2 z Gminą Rejowiec, 1 z Gminnym Ośrdkiem Kultury i 1 z Gminną Biblioteką Publiczną). Szacunkowe zapotrzebowanie zostało określone na bazie rzeczywistych zużyć umieszczonych na fakturach dla poszczególnych PPE za okres od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r. Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umów na wzorze Wykonawcy dla punktów, w których wytwarzana jest energii- zamawiający posiada 20 zainstalowanych źródeł wytwarzania energii o mocy poniżej 50 kW. Zamawiający dopuszcza zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą na wzorze umownym Wykonawcy. Podane ilość jest wielkością prognozowaną, którą należy wycenić w ofercie cenowej. Przewidywane zużycie energii elektrycznej ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego podanej ilości energii, jak i pobrania większej ilości energii elektrycznej, niż prognozowana. Zamawiający ma prawo do zwiększenia ilości punktów poboru energii, o których mowa w Załączniku nr 1 (w ramach tych samych grup taryfowych). Rozliczenie dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do pierwotnej części zamówienia i według tych samych cen jednostkowych i tej samej stawki rozliczeniowej. Wykonawca zobowiązany jest do bilansowania handlowego, poprzez rozliczanie niezbilansowania powstałego pomiędzy zgłoszonym wolumenem energii w ramach Umowy, a rzeczywiście zakupioną energią elektryczną w okresach rozliczeniowych, w ramach ustalonej ceny za sprzedaną energię elektryczną Zamawiającego. 2. W przypadku zmiany dotychczasowego podmiotu zaopatrującego zamawiającego w energię elektryczną wykonawca zobowiązuje się do dopełnienia w imieniu zamawiającego wszystkich formalności jakie nakładają na zamawiającego w tym czasie przepisy oraz poniesienia w tym zakresie wszelkich ewentualnych kosztów z tym związanych. Wykonanie takiego obowiązku nastąpi przed rozpoczęciem realizacji umowy. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-09-03 10:00 Po zmianie: 2025-09-05 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-09-03 10:30 Po zmianie: 2025-09-05 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2025-10-04 Po zmianie: 2025-10-06 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.