ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywne dostawy gazów medycznych wraz z dzierżawą butli

Zamawiający Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie (Leszno, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne dostawy gazów medycznych wraz z dzierżawą butli”. Termin składania ofert minął 4 września 2025, 09:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 567 596 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2025, 09:30
Zakończone
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    22 sierpnia 2025

    Termin ofert: 4 września 2025 09:30
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    19 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Sukcesywne dostawy gazów medycznych wraz z dzierżawą butli.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000310232

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kiepury 45

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wsw.leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wsz.leszno.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne dostawy gazów medycznych wraz z dzierżawą butli

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-837ba49b-9e6b-46f0-b4ba-fa86becb0f25

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00386874

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00058533/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.2.4 Sukcesywne dostawy gazów medycznych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-837ba49b-9e6b-46f0-b4ba-fa86becb0f25

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-837ba49b-9e6b-46f0-b4ba-fa86becb0f25

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z pkt 10 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z punktem 22 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZ-751-57/25

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 1 – gazy do zastosowań medycznych wraz z dzierżawą butli

4.2.6.)Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

1. Zamawiający przewiduje wznowienie, polegające na przedłużeniu obowiązywania umowy maksymalnie o 6 miesięcy.
2. Zamawiający ma prawo poinformować Wykonawcę o wznowieniu na 2 tygodnie przed zakończeniem realizacji umowy.
3. Zamawiający może skorzystać z wznowienia do czasu wykorzystania maksymalnego zakresu, o którym mowa w § 1 ust. 2.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wznowieniu poprzez przesłanie oświadczenia woli na adres e-mail wskazany w §2 ust. 3.
5. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które wynikające z SWZ dla zamówienia podstawowego.
jak ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie, z uwzględnieniem postanowień §3 i §7.
7. Skorzystanie ze wznowienia w maksymalnym zakresie (6 miesięcy) lub w części (w skróconym okresie) jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu nieskorzystania ze wznowienia przez Zamawiającego.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 2 – podtlenek azotu medyczny wraz z dzierżawą butli

4.2.6.)Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

1. Zamawiający przewiduje wznowienie, polegające na przedłużeniu obowiązywania umowy maksymalnie o 6 miesięcy.
2. Zamawiający ma prawo poinformować Wykonawcę o wznowieniu na 2 tygodnie przed zakończeniem realizacji umowy.
3. Zamawiający może skorzystać z wznowienia do czasu wykorzystania maksymalnego zakresu, o którym mowa w § 1 ust. 2.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wznowieniu poprzez przesłanie oświadczenia woli na adres e-mail wskazany w §2 ust. 3.
5. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które wynikające z SWZ dla zamówienia podstawowego.
jak ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie, z uwzględnieniem postanowień §3 i §7.
7. Skorzystanie ze wznowienia w maksymalnym zakresie (6 miesięcy) lub w części (w skróconym okresie) jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu nieskorzystania ze wznowienia przez Zamawiającego.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 3 – gaz medyczny do znieczulania wraz z dzierżawą butli i urządzenia redukcyjno -dozującego

4.2.6.)Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

1. Zamawiający przewiduje wznowienie, polegające na przedłużeniu obowiązywania umowy maksymalnie o 6 miesięcy.
2. Zamawiający ma prawo poinformować Wykonawcę o wznowieniu na 2 tygodnie przed zakończeniem realizacji umowy.
3. Zamawiający może skorzystać z wznowienia do czasu wykorzystania maksymalnego zakresu, o którym mowa w § 1 ust. 2.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wznowieniu poprzez przesłanie oświadczenia woli na adres e-mail wskazany w §2 ust. 3.
5. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które wynikające z SWZ dla zamówienia podstawowego.
jak ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie, z uwzględnieniem postanowień §3 i §7.
7. Skorzystanie ze wznowienia w maksymalnym zakresie (6 miesięcy) lub w części (w skróconym okresie) jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu nieskorzystania ze wznowienia przez Zamawiającego.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada koncesję lub zezwolenie wydane przez
Głównego Inspektora Farmaceutycznego w zakresie obrotu gazami medycznymi

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z
dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 23.5 do SWZ – wezwanie będzie miało zastosowanie wyłącznie w przypadku jeżeli została złożona większa ilość ofert niż jedna w pakiecie; Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, porządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; Zezwolenie (koncesja) wydana przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) (podstawa prawna: ustawa z dnia 6.09.2001r. Prawo farmaceutyczne – tj. Dz.U. 2022 poz. 2301 ze zm.) na obrót hurtowy gazami medycznymi.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wypełniony Formularz asortymentowo - cenowy zgodnie z Załącznikiem nr 23.2.1-3 do SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wypełniony elektroniczny formularz oferty udostępniony na Platformie e-zamówienia, dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy), zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Punkcie 7.1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z Projektem umowy - załącznik nr 23.3 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-09-04 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe"

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-09-04 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-10-03

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

24111500-0Gazy medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
567 596 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
351 835 zł1 345 131 zł
Rozstęp międzykwartylowy
993 296 zł
Źródło próbki
CPV 24111500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
351 835 zł
Mediana
567 596 zł
Górny kwartyl
1 345 131 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.09.2025, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24111500-0 (Gazy medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.