Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rozbudowa sieci wodociągowej oraz rozbudowa i przebudowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Wilamowice

Zamawiający Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach (Wilamowice, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rozbudowa sieci wodociągowej oraz rozbudowa i przebudowa sieci kanalizacyjnej na terenie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W WILAMOWICACH

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070017693

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 2A

1.4.2.)Miejscowość

Wilamowice

1.4.3.)Kod pocztowy

43-330

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

(033)8457171

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zwik@wilamowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zwik.wilamowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8224f4ca-47c7-4d97-8ef5-85ab98263b9f

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00383167

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00144017

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa sieci wodociągowej oraz rozbudowa i przebudowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Wilamowice

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Hecznarowicach w rejonie ul. Szkolnej
Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej z rur PVC-U Dz200x5,9mm SN8 o długości L = 140,65m z włączeniami do istniejącej studni na kanale sanitarnym w węźle Si:
- kanał z rur PVC-U klasy S (SN8, SDR34) Dz200x5,9mm: odcinek Si1 –S6 L = 140,65m
Szczegółowy zakres prac określają:
- dokumentacja projektowa ( projekty, przedmiary robót ),
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiOR ).

3.8.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-04-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe DAN-REM sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9372305746

4.3.3.)Ulica

św. Maksymiliana Kolbe 100

4.3.4.)Miejscowość

Dankowice

4.3.5.)Kod pocztowy

43-331

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

91900,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00247500/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-07-31

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, w tym prowadzenie robót z zachowaniem wymogów technologicznych (np. zgodnie z wymaganiami producentów materiałów, technologii wykonania) lub przepisami BHP.
Wykonanie przedmiotu niniejszej umowy oraz wszystkich czynności z niej wynikających, nastąpi do: 05.09.2025 roku.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wykonanie przedmiotu niniejszej umowy oraz wszystkich czynności z niej wynikających, nastąpi do: 05.09.2025 roku.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilamowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.