Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
286 590 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 286 590 zł – 721 363 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i wydłużenie rękojmi do okresu równego gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowych na terenie Gminy Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie

Zamawiający Gmina Grabica (Grabica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowych na terenie Gminy Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie”, wybierając ofertę wykonawcy BUDAR Krzysztof Kostrzewa. Wartość umowy: 286 590 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina GrabicaGrabica, Łódzkieopublikowano 19 sierpnia 2025
Wartość umowy
286 590 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDAR Krzysztof Kostrzewa (Koluszki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 286 590,00 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 286 590,00 zł do 721 363,23 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grabica

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy w Grabicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647865

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grabica 66

1.5.2.)Miejscowość

Grabica

1.5.3.)Kod pocztowy

97-306

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@grabica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://grabica.biuletyn.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29a644e3-5168-4e1a-ad30-b7ec117debf9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowych na terenie Gminy Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29a644e3-5168-4e1a-ad30-b7ec117debf9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00379944

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00036124/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa sieci wodociągowych na terenie Gminy Grabica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00307343

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

519980,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST budowa sieci wodociągowych na terenie Gminy Grabica, w tym

a) Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Lubonia Dziwle, b) Budowa odcinka sieci wodociągowej do działek 51/6 i 51/7 obręb Twardosławice oraz do działek 40 i 41/1 obręb Majków Mały, c) Budowa sieci wodociągowej pomiędzy miejscowościami Olendry i Majków Mały Zakres zamówienia obejmuje, w szczególności:  roboty przygotowawcze,  roboty ziemne pod sieć wodociągową,  roboty montażowe sieć wodociągowa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęty został w Dokumentacji projektowej (Projekcie budowlano - wykonawczym, Przedmiarach robót) oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załączniki do SWZ, przy czym należy mieć na uwadze, że przedmiary robót ze względu na ryczałtową formę wynagrodzenia stanowią jedynie materiał pomocniczy. 4. W RAMACH W/W ROBÓT, WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST DO: 1) przejęcia terenu budowy oraz pisemnego powiadomienia właściwych organów o rozpoczęciu robót budowlanych. 2) wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów. 3) zorganizowania zaplecza budowy, podłączenia mediów we własnym zakresie i na swój koszt oraz pokrycia kosztów ich eksploatacji przez cały okres trwania budowy. 4) wykonania oznakowania tymczasowego robót, utrzymania go w czasie ich trwania oraz jego demontażu po wykonaniu robót, zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego projektem organizacji ruchu, dotyczącym zadania, o którym mowa w pkt. III.1 lit. b) SWZ, a w pozostałym zakresie zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę oraz uzgodnionym z Zamawiającym stosownym projektem organizacji ruchu, 5) zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania przed osobami postronnymi, a w szczególności do przeciwdziałania wypadkom z udziałem osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku prowadzonych prac, od dnia przekazania placu budowy, 6) dbania o porządek na terenie robót oraz utrzymania terenu robót w należytym stanie i porządku oraz w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, 7) natychmiastowego usunięcia w sposób docelowy wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez wykonawcę w trakcie realizacji robót, 8) zabezpieczenia instalacji, urządzeń i obiektów na terenie robót i w jej bezpośrednim otoczeniu, przed ich zniszczeniem lub uszkodzeniem w trakcie wykonywania robót. 9) wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt. 32 ustawy o odpadach ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.) i ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2024 poz. 54 z późn. zm.). W cenie ryczałtowej Wykonawca ma obowiązek uwzględnić odległość i koszt wywozu, składowania oraz utylizacji odpadów. 10) prowadzenia robót rozbiórkowych, montażowych i budowlanych zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 r. nr 47 poz. 401). 11) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, sporządzonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126). Przekazanie planu BIOZ winno nastąpić w ciągu 14 dni od daty przekazania placu budowy. 12) przed przystąpieniem do robót związanych z przedmiotową budową, należy sprawdzić u gestorów sieci infrastruktury technicznej aktualność występującego uzbrojenia w pasie robót i terenie, powiadomić ich o rozpoczęciu robót oraz zabezpieczyć uzbrojenie w ziemi na czas trwania budowy. 13) pełnej obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji zadania - pomiary inwentaryzacyjne winny objąć poza przedmiotem zamówienia także inne sieci uzbrojenia terenu znajdujące się w odkrywce, a niezgodne z lokalizacją uwidocznioną na mapach zasadniczych, 14) przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku, gdy znaki te znajdują się na terenie realizowanych robót, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym i Powiatowym Ośrodkiem Geodezji w Piotrkowie Trybunalskim. 15) uzyskania stosownych decyzji, wraz z poniesieniem kosztów ich uzyskania oraz wykonanie tych decyzji na swój koszt, między innymi: a) związanych z realizacją robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji, b) zajęcie pasa drogowego, c) innych – niezbędnych przy realizacji zadania. 16) protokolarnego przekazania pasa drogowego po wykonanych robotach Zarządcom dróg, 17) odtworzenia i przywrócenia do stanu przed rozpoczęciem budowy nawierzchni drogowej, prywatnych terenów i ogrodzeń; 18) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt odbudowy (renowacji) zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji; 19) przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej po sprawdzeniu jej kompletności przez Inspektora Nadzoru, najpóźniej w terminie do dnia podpisania protokołu odbioru; 20) dokumenty odbiorowe Wykonawca jest zobowiązany przygotować odpowiednio posegregowane, opisane i wpięte w segregatory, itp. 21) sporządzenia i przekazania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zgodnie z §10 ust. 5 projektu umowy - załącznik nr 6 do SWZ, 22) Wykonawca powinien uzyskać prawomocne pozwolenie na użytkowanie lub dokonać zgłoszenia rozpoczęcia użytkowania przedmiotu zamówienia do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego bez sprzeciwu. 23) posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej przez cały okres realizacji umowy oraz ubezpieczenia terenu budowy zgodnie z §5 ust. 9 projektu umowy – załącznik nr 6 do SWZ, 24) przedłożenia Zamawiającemu w terminie 14 dni od daty zawarcia niniejszej umowy kosztorysów ofertowych sporządzonych metodą kalkulacji szczegółowej w podziale analogicznym do udostępnionych przedmiarów, w przypadku nie dołączenia tożsamego dokumentu do oferty. Zawarte ceny w kosztorysach muszą być zgodne z cenami przedstawionymi w ofercie przetargowej, a kosztorysy mają ujawniać wszystkie składniki cenotwórcze. Kosztorysy ofertowe będą miał charakter pomocniczy tj. będą służyły, w szczególności do obliczenia (pomniejszenia lub zwiększenia) należnego wynagrodzenia Wykonawcy w szczególności w przypadkach niewykonania części robót objętych niniejszą umową lub też wykonania robót zamiennych czy dodatkowych zgodnie z § 7 ust. 16 i § 16 ust. 2 lit. e), ust. 8 umowy. 25) udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres wskazany w ofercie i wydłużenia okresu rękojmi za wady fizyczne do okresu równego gwarancji od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia (całości inwestycji).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

286590,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

721363,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

286590,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDAR Krzysztof Kostrzewa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100773383

7.3.3)Ulica

Żelazna 22

7.3.4)Miejscowość

Koluszki

7.3.5)Kod pocztowy

95-040

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

286590,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grabica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grabica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 286 590 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDAR Krzysztof Kostrzewa (Koluszki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.