Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
FOMA BOHEMIA spol. s r.o.· Hradec Královéśrednia firma
Umowa zawarta
7 sierpnia 2025
Okres realizacji
126 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa filmów dozymetrycznych promieniowania fotonowego wraz z odczynnikami chemicznymi niezbędnymi do ich wywołania dla Instytutu Medycyny Pracy

Zamawiający Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa filmów dozymetrycznych promieniowania fotonowego wraz z odczynnikami chemicznymi…”, wybierając ofertę wykonawcy FOMA BOHEMIA spol. s r.o. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego NoferaŁódź, Łódzkieopublikowano 12 sierpnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FOMA BOHEMIA spol. s r.o. (Hradec Králové), średnia firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 126 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus 8

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

91-348

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.)Numer telefonu

42 631 45 04

1.5.8.)Numer faksu

6568331

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

impx@imp.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.imp.lodz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.imp.lodz.pl/#

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Instytut naukowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa filmów dozymetrycznych promieniowania fotonowego wraz z odczynnikami chemicznymi niezbędnymi do ich wywołania dla Instytutu Medycyny Pracy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c9bb9bb2-345d-48ab-9e0b-3e2b37010809

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00372596

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00326766

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AZAMPUB/14/25/TP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

241138,41 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa filmów dozymetrycznych do detekcji promieniowania fotonowego w liczbie 85 000 sztuk oraz niezbędnych do ich wywołania odczynników chemicznych tj. wywoływacza w ilości 120 litrów oraz utrwalacza w ilości 90 litrów.
Szczegóły zamówienia:
1. Filmy dozymetryczne muszą posiadać wymiary zewnętrzne (wraz z opakowaniem) 33 mm x 44 mm, czyli takie, które umożliwiają umieszczenie ich w kasetach dozymetrycznych stosowanych w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.
2. Filmy dozymetryczne muszą spełniać wymagania normy PN-ISO 1757 lub równoważne, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp.
2.1 zgodnie z art. 101 ust. 5 oraz art. 105 ust. 4, Wykonawca proponujący rozwiązanie równoważne powinien wraz z ofertą złożyć przedmiotowe środki dowodowe wskazując, że proponowane rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania ww. normy.
3. Dostarczane odczynniki chemiczne muszą umożliwiać nieautomatyczne wywoływanie filmów dozymetrycznych.
4. Na osłonie światłoszczelnej filmu dozymetrycznego musi być umieszczony kod składający się z 8 cyfr tworzących niepowtarzające się kolejne liczby. Kod ten musi być również widoczny na obu błonach detektora (nisko i wysokoczułej) po ich wywołaniu. Numer na dozymetrze filmowym musi być umieszczony w takim miejscu, aby umożliwić odczyt dawki tzn. nie przesłaniać obszarów roboczych detektora. Osłona filmu dozymetrycznego musi być wykonana z takiego materiału i w taki sposób, aby film dozymetryczny można było łatwo ręcznie rozpakować w warunkach pracy ciemni fotograficznej, tzn. przede wszystkim bez użycia dodatkowych urządzeń mechanicznych (np. nożyczki itp.)
5. Dostawa filmów dozymetrycznych oraz odczynników chemicznych odbędzie się w dwóch częściach:
5.1 pierwsza dostawa obejmująca 45 000 szt. filmów dozymetrycznych oraz 60 l (12 opakowań po 5 l) wywoływacza i 45 l (9 opakowań po 5 l) utrwalacza - do dwóch miesięcy od podpisania umowy,
5.2 druga dostawa obejmująca 40 000 szt. filmów dozymetrycznych oraz 60 l (12 opakowań po 5 l) wywoływacza i 45 l (9 opakowań po 5 l) utrwalacza - do trzech miesięcy od podpisania umowy.
6. Dostawa filmów dozymetrycznych i odczynników chemicznych odbywać się będzie na koszt i odpowiedzialność Wykonawcy od siedziby Zamawiającego.
7. Okres przydatności (gwarancji) filmów dozymetrycznych powinien wynosić co najmniej 4 lata od daty dostawy.
8. Termin przydatności odczynników chemicznych zapakowanych fabrycznie powinien wynosić co najmniej 2 lata od daty dostawy.
9. W przypadku stwierdzenia wad przedmiotu zamówienia w okresie gwarancyjnym, Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnej wymiany wadliwego towaru na wolny od wad w terminie 14 dni od otrzymania reklamacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

32354100-0 - Klisza radiologiczna

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

24931230-0 - Wywoływacze do zdjęć rentgenowskich

24931240-3 - Utrwalacze do zdjęć rentgenowskich

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

56883,00 EUR

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

56883,00 EUR

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

56883,00 EUR

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FOMA BOHEMIA spol. s r.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

CZ62024078

7.3.3)Ulica

Jana Krušinky

7.3.4)Miejscowość

Hradec Králové

7.3.5)Kod pocztowy

500 02

7.3.7.)Kraj

Republika Czeska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

56883,00 EUR

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

126 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wartość oferty w złotówkach 241 968,91 zł netto, przeliczenie zgodnie z dokumentami zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32354100-0 (Klisza radiologiczna). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FOMA BOHEMIA spol. s r.o. (Hradec Králové). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.