Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 549 790 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2025
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 549 790 zł – 3 255 810 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku szkoły w Olpuchu na budynek centrum opiekuńczo- mieszkalnego

Zamawiający Gmina Stara Kiszewa (Stara Kiszewa, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku szkoły w Olpuchu na budynek centrum…”, wybierając ofertę wykonawcy iPRO7 Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 549 790 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Stara KiszewaStara Kiszewa, Pomorskieopublikowano 11 sierpnia 2025
Wartość umowy
2 549 790 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2025

    Termin ofert: 18 lipca 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy iPRO7 Sp. z o.o. (Gdańsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 549 790,00 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 549 790,00 zł do 3 255 810,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stara Kiszewa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675244

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ogrodowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Stara Kiszewa

1.5.3.)Kod pocztowy

83-430

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.7.)Numer telefonu

58 687-60-20

1.5.8.)Numer faksu

58 687-60-42

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@starakiszewa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.starakiszewa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-def7d205-c0e4-4154-9ad9-87d3bbd4e400

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku szkoły w Olpuchu na budynek centrum opiekuńczo- mieszkalnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-def7d205-c0e4-4154-9ad9-87d3bbd4e400

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00370170

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00306706

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG-ZP.271.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2549790 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

Zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku szkoły w Olpuchu na budynek centrum opiekuńczo-mieszkalnego w trybie zaprojektuj i wybuduj, w następującym zakresie: – opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) i uzyskanie zezwolenia na realizację niezbędnego dla zrealizowania zadania inwestycyjnego. – wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę UWAGA! Zamawiający posiada aktualną mapę do celów projektowych dla przedmiotu zamówienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania: Zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku szkoły w Olpuchu na budynek centrum opiekuńczo- mieszkalnego, stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określony wyżej obejmuje w szczególności: a) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie stosownych pozwoleń, b) wykonanie zgodnie z dokumentacją projektową wszystkich robót budowlanych, c) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej; dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwoleń na użytkowanie lub do uzyskania skutecznie prawnych zawiadomień o zakończeniu robót budowlanych, 3. W ramach przedmiotu umowy (o którym mowa powyżej) wykonawca zastosuje się do wymagań zawartych w PFU.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2549790 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3255810 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2549790 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

iPRO7 Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5833286394

7.3.3)Ulica

Ogarna 117/118/2

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-826

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

instalacje wod-kan, c.o., montaż pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2549790 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stara Kiszewa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stara Kiszewa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 549 790 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: iPRO7 Sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.