Dowóz uczniów do szkół w roku szkolnym 2024/2025
Zamawiający Gmina Miasteczko Krajeńskie (Miasteczko Krajeńskie, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów do szkół w roku szkolnym 2024/2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 274 788 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=540, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasteczko Krajeńskie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 570791454 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Henryka Dąbrowskiego 16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Miasteczko Krajeńskie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 89-350 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL411 - Pilski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 672873196 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@miasteczkokrajenskie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://miasteczko.kraj.nowoczesnagmina.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-00b0279e-4f9f-426e-9705-a95bb9431094 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00358419 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-08-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00459131 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dowóz uczniów do szkół w roku szkolnym 2024/2025 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część I – Dowóz i odwóz dzieci z terenu Gminy Miasteczko Krajeńskie do Szkoły Podstawowej w Miasteczku Krajeńskim i Publicznego Przedszkola w Miasteczku Krajeńskim: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część II: Dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Miasteczko Krajeńskie (z miejsca zamieszkania) do placówek oświatowych na terenie Piły. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2024-09-02 do 2025-06-27 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | NOVABUS Magdalena Woźniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 764-326-14-18 |
| 4.3.3.) | Ulica | Tadeusza Kościuszki 43 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Miasteczko Krajeńskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 89-350 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 351456 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00492099/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-06-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana trasy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | § 3 ust. 1 otrzymuje brzmienie | „1. Strony ustalają, że obowiązującą formą wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy, zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem i złożoną ofertą Wykonawcy jest cena ryczałtowa biletu miesięcznego dla 1 dziecka w wysokości 155,00 złotych brutto (słownie złotych: sto pięćdziesiąt pięć złotych 00/100). 2. Całkowite wynagrodzenie za realizację przedmiotu umowy nie przekroczy kwoty 285.200,00 zł. (słownie złotych: dwieście osiemdziesiąt pięć tysięcy dwieście złotych 00/100).” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 355136 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 355136 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.