Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
351 066 zł
Umowa zawarta
1 sierpnia 2025
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont łazienek ogólnodostępnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie przy ul. Franciszkańskiej 2

Zamawiający Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego (Darłowo, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont łazienek ogólnodostępnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY I MARKETING ANDRZEJ STARZYŃSKI. Wartość umowy: 351 066 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
351 066 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY I MARKETING ANDRZEJ STARZYŃSKI (DARŁOWO), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 351 065,59 zł (umowę zawarto 1 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. KRÓLA ERYKA POMORSKIEGO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000580894

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

SZKOLNA

1.5.2.)Miejscowość

Darłowo

1.5.3.)Kod pocztowy

76-150

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 943142470

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sp3@darlowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.sp3.darlowo.pl/kontakt.html

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a8deeb42-4f61-4dae-8f2e-a303759da509

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont łazienek ogólnodostępnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie przy ul. Franciszkańskiej 2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a8deeb42-4f61-4dae-8f2e-a303759da509

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00357861

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00292155

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SP.5-3410/02/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

230278,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie poniższych pomieszczeń zgodnie z dokumentacją projektową (projektem architektoniczo–budowlanym i projektem technicznym):

1) Toalety Nr 1 (toaleta damska) oznaczona w projekcie (inwentaryzacji) jako pomieszczenie 1.1. – rys. IN-1, stan projektowany jako pomieszczenie 1.1, 1.2, 1.5 – rys. A-1
2) Toalety personelu oznaczona w projekcie (inwentaryzacji) jako pomieszczenia 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6 – rys. IN-2, stan projektowany jako pomieszczenie 2.1, 2.2, 2.3 – rys. A-2.

3) Wymianę urządzeń sanitarnych (umywalki, pisuary, muszle klozetowe, armatura do tych urządzeń), drzwi do kabin i drzwi wejściowych oraz wyminę opraw oświetleniowych wraz ze szpachlowaniem i malowaniem powierzchni powyżej płytek ceramicznych wraz z sufitem w pomieszczeniu Nr 1.2 –rys. IN-1 (nie należy wyceniać wykonania innych robót poza opisanymi w tym punkcie powyżej).

Prace w wymienionych pomieszczeniach związane będą z koniecznością wykonania następującego zakresu:

a) prace przygotowawcze, przejęcie i oznakowanie, zabezpieczenie terenu prac; zabezpieczenie przed uszkodzeniem lub zniszczeniem elementów i instalacji znajdujących się w bliskim sąsiedztwie prac a nie podlegających rozbiórce lub demontażowi.
b) prace rozbiórkowe i demontażowe, w tym:
- demontaż stolarki drzwiowej wewnętrznej w pomieszczeniach objętych przebudową i remontem;
- demontaż instalacji elektrycznej w tym opraw oświetleniowych w pomieszczeniach objętych przebudową i remontem;
- demontaż armatury i instalacji sanitarnych w pomieszczeniach objętych przebudową i remontem – demontaż misek ustępowych, pisuarów, rurociągów wod-kan i co. grzejników żeliwnych, podejść instalacyjnych, rozbiórka zabudowy rurociągów instalacyjnych itp.
- rozbiórka elementów murowanych w pomieszczeniach objętych przebudową i remontem tj. ścianki działowej, giszetowe, wykucie nowych otworów drzwiowych;
- rozbiórka istniejących warstw wykończeniowych (parter i I piętro) i częściowo konstrukcyjnych (parter) posadzek w pomieszczeniach objętych przebudową;
- rozbiórka istniejących okładzin ściennych z płytek ceramicznych w pomieszczeniach objętych przebudową i remontem;
- wywóz śmieci i gruzu z rozbiórki; utylizacja odpadów zgodnie z przepisami szczegółowymi w tym zakresie przez Wykonawcę
c) roboty murarskie w tym wykonanie fundamentów ścian działowych z bloczków fundamentowych (parter), nowe ściany działowe z bloczków gazobetonowych, zamurowania i przemurowania,
d) roboty montażowe ścian działowych w systemie lekkiej zabudowy z płyt G-K na stelażu stalowym – dotyczy tylko kondygnacji I piętra,
e) roboty tynkarskie, w tym gładzie gipsowe,
f) roboty posadzkarskie, w tym wykonanie nowych konstrukcji posadzek,
g) roboty okładzinowe i glazurnicze,
h) montaż suchej zabudowy i sufitów podwieszanych,
i) montaż zabudowy z płyt G-K pionów instalacyjnych wraz z rewizjami,
j) roboty instalacyjne instalacji wewnętrznych z osprzętem:
- instalacje sanitarne wod-kan z uwzględnieniem instalacji istniejącej oraz ujawnionej na etapie budowy; biały montaż,
-instalacje elektryczne podtynkowe z uwzględnieniem instalacji istniejącej oraz ujawnionej na etapie budowy; montaż osprzętu elektrycznego i opraw oświetleniowych,
- instalacje sanitarne co. z uwzględnieniem instalacji istniejącej oraz ujawnionej na etapie budowy, montaż grzejników,
- instalacja wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej wraz z osprzętem,
k) roboty malarskie i impregnacyjne,
l) prace montażowe elementów stałych wykończenia wnętrza, w tym montaż systemowych kabin sanitarnych z płyt HPL, montaż wyposażenia toalet,
m) montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej,
n) inne prace wykończeniowe ( w tym umycie pomieszczeń po remoncie), montażowe i instalacyjne wynikające z dokumentacji projektowej;
o) przygotowanie obiektów do odbioru oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej w tym protokoły badań i sprawdzeń instalacji.

Uwaga!

Do zamówienia załączono przedmiary obejmujące swym zakresem przedmiot zamówienia, jednak są to dokumenty pomocnicze. Niniejsze zamówienie ma absolutnie charakter ryczałtowy, tzn. przyjęto formę wynagrodzenia ryczałtowego. Przedmiar robót nie stanowi podstawy przygotowania oferty Wykonawcy (wyceny zamówienia). Ilość, wielkość i rodzaj robót budowlanych zawarty jest w dokumentacji projektowej i to ona jest podstawą skalkulowania ryczałtowego wynagrodzenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

351065,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

351065,59 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

351065,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY I MARKETING ANDRZEJ STARZYŃSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6691100545

7.3.3)Ulica

EMILII PLATER 16A/2

7.3.4)Miejscowość

DARŁOWO

7.3.5)Kod pocztowy

76-150

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

351065,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211310-5Roboty budowlane w zakresie łaziene…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Darłowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 351 066 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45211310-5 (Roboty budowlane w zakresie łazienek). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY I MARKETING ANDRZEJ STARZYŃSKI (DARŁOWO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.