Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 190 000 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2025
Okres realizacji
do 31 maja 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Wysokiej

Zamawiający Gmina Olesno (Olesno, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Wysokiej”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwem: Firma Budowlana MS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 4 190 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OlesnoOlesno, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 31 lipca 2025
Wartość umowy
4 190 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwem: Firma Budowlana MS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olesno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 190 000,00 zł (umowę zawarto 9 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olesno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398600

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pieloka 21

1.5.2.)Miejscowość

Olesno

1.5.3.)Kod pocztowy

46-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@olesno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olesno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/olesno/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Wysokiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9589a8ec-b960-4b59-bd16-d5e394607e3f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00355881

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030130/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej" Centra Opiekuńczo-Mieszkalne"

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00190335

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

272.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej, w systemie zaprojektuj i wybuduj. 2. Zakres robót Wykonawca sporządzi kompleksową dokumentację projektową dla przedmiotowego zadania zgodnie z zawartymi w Programie Funkcjonalno– Użytkowym wytycznymi, wymaganiami zamawiającego, umową i postanowieniami prawa polskiego, wykona roboty budowlane polegające na budowie ww. obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Dokumentacja projektowa winna być opracowana przez wykwalifikowanych inżynierów projektantów. Winna spełniać wymagania Programu Funkcjonalno‐ Użytkowego. Roboty powinny być zaprojektowane zgodnie z obowiązującym prawem. Roboty winny być zaprojektowane i wykonane zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, najnowszą praktyką inżynierską. Należy przyjąć rozwiązania zapewniające prostą, niezawodną eksploatację Przedmiotu Zamówienia w długim okresie czasu po najniższych kosztach eksploatacji. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać kompleksową dokumentacje niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę z koniecznymi uzgodnieniami i dokumentami formalnymi, które będą podstawą do wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji o dopuszczeniu do użytkowania, jeżeli będzie wymagana. Ze względu na specyfikację ww. zadania zaleca się opracowanie projektu wykonawczego. W skład przedmiotu zamówienia wchodzi sporządzenie dokumentacji: ‐projektu budowlanego, ‐projektu wykonawczego wielobranżowego, ‐specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, ‐przedmiarów, ‐kosztorysów. Sporządzanie dokumentacji należy rozpocząć od wykonania projektu budowlanego. Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, należy wykonać projekt wykonawczy wielobranżowy oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, na podstawie, których należy zrealizować wyżej wymieniony przedmiot zamówienia / inwestycji. Planowane główne produkty, wynikające z realizacji przedsięwzięcia: ‐budynek, podzielony funkcjonalnie na różne części, ‐parkingi zewnętrzne dla samochodów wraz ze zjazdem z drogi publicznej, ‐ciągi piesze / pieszo‐jezdne, ‐utwardzone place ‐zagospodarowanie terenu w zieleń urządzoną, obiekty małej architektury (takie jak ławki, siedziska, kosze na odpadki oraz oświetlenie terenu), - wykonanie sieci, przyłączy oraz instalacji niezbędnej infrastruktury technicznej, Realizacja przedsięwzięcia wymaga wykonania robót towarzyszących, do których należy zaliczyć: ‐karczowanie wraz z wycinką drzew i krzewów, ‐oczyszczenie terenu poprzez zdjęcia warstwy humusu lub gruntu, ‐w przypadku występowania sieci, instalacji technicznych na terenie inwestycji – po uzgodnieniu z gestorami sieci, ‐usunięcie wszelkich kolizji nowoprojektowanych sieci i instalacji z istniejącymi ‐uzgodnienie tymczasowej na czas budowy i docelowej organizacji ruchu - kompleksowe wyposażenie obiektu zgodnie z zapisami pfu.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4190000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4190000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4190000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwem: Firma Budowlana MS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5761588185

7.3.3)Ulica

Wronczyńska nr 12

7.3.4)Miejscowość

Olesno

7.3.5)Kod pocztowy

46-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4190000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olesno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olesno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 190 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwem: Firma Budowlana MS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olesno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.