Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej nad realizacją inwestycji pn.: Budowa pasywnej hali sportowej w Brzezinach.
Zamawiający Miasto Brzeziny (Brzeziny, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 193 310 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=788, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
19 października 2023
Termin ofert: 27 października 2023 10:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 stycznia 2024
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 lipca 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO BRZEZINY |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | miasto Brzeziny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 750148615 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Henryka Sienkiewicza 16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Brzeziny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 95-060 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL712 - Łódzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 46 874 77 41 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | rgi@brzeziny.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.brzeziny.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5611d873-6e6b-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00353054 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-07-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00452956 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej nad realizacją inwestycji pn.: Budowa pasywnej hali sportowej w Brzezinach. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży konstrukcyjno - budowlanej (dalej jako Inspektor) nad realizacją inwestycji pn | Budowa pasywnej hali sportowej w Brzezinach. 2. Opis robót budowlanych, nad których realizacją ma być pełniony nadzór inwestorski: 1) lokalizacja – inwestycja znajduje się w Brzezinach przy ul. Hetmana na działkach o nr ewid. 872/16, 2152/4, 874/15, 875/15, 876/15, 877/11, 878/11, 879/11 obręb 8; 2) wartość inwestycji będącej przedmiotem nadzoru: 17 779 755,78 zł brutto; 3) w celu zapoznania się z zakresem robót inwestycji będącej przedmiotem nadzoru, Zamawiający podaje link do przeprowadzonego postępowania na Budowę pasywnej hali sportowej w Brzezinach: link do postępowania: https://bip.brzeziny.pl/brz/przetargi/platforma/aktualne-postepowania/r15877,Budowa-pasywnej-hali-sportowej-w-Brzezinach.html |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego 71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-12-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-03-22 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Andre.Tau Andrzej Taudul |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7321524176 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Zawiszy 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zgierz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 95-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 59040,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00029993/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-07-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany procentowego podziału płatności częściowych stosownie do sposobu rozliczeń z wykonawcą robót budowlanych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana wynagrodzenia wykonawcy w ramach poszczególnych etapów realizacji inwestycji. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 59040,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
2. Planowany termin zakończenia robót budowlanych: 22.03.2025 r.
3. Data uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie - 28.07.2025r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.