Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Budowa PSZOK w miejscowości Zagóry

Zamawiający Gmina Czerniewice (Czerniewice, Łódzkie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa PSZOK w miejscowości Zagóry”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzerniewiceCzerniewice, Łódzkieopublikowano 29 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERNIEWICE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648095

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Mazowiecka 42

1.4.2.)Miejscowość

Czerniewice

1.4.3.)Kod pocztowy

97-216

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czerniewice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerniewice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00351472

2.2.)Data ogłoszenia

2025-07-29

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00348764

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
7.1.Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek Przed zmianą

TAK Po zmianie: NIE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
7.2.Informacje na temat zaliczek Przed zmianą

1. Zamawiający może udzielić Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w wysokości 15 % ceny brutto wskazanej w §10 ust.1 umowy tj. w kwocie ………..……….. 2. Zaliczka zostanie przekazana w formie jednorazowej płatności. 3. Wykonawca ma możliwość nie pobrania zaliczki. 4. Płatność zaliczki nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy ….….………… nie później niż 30 dni po otrzymaniu faktury zaliczkowej, do której Wykonawca dołączy dokument potwierdzający zabezpieczenie zaliczki, o którym mowa w ust.8. 5. Faktura zaliczkowa zostanie wystawiona z uwzględnieniem przepisów art. 108a ust.1a ustawy o podatku od towarów i usług, i będzie zawierała adnotację „mechanizm podzielonej płatności”. 6. Pozostałe wynagrodzenie Wykonawcy zostanie zapłacone po dokonaniu odbioru końcowego, zgodnie z postanowieniami §8. Zapłacona zaliczka zostanie zaliczona, po wykonaniu całości zamówienia na poczet wynagrodzenia Wykonawcy. 7. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia zaliczki z art.442 ust.3 ustawy Pzp. 8. Zabezpieczenie zaliczki ustala się w wysokości odpowiadającej 100% kwoty zaliczki. 9. Zabezpieczenie zaliczki może być wniesione w formie: 1) poręczeń bankowych lub poręczeń spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 2) gwarancji bankowych; 3) gwarancji ubezpieczeniowych; 4) poręczeń udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 10. Zabezpieczenie musi być ustanowione zgodnie z prawem polskim i podlegać prawu polskiemu. 11. Dokument gwarancji/poręczenia wymaga akceptacji Zamawiającego przed jego podpisaniem przez gwaranta/poręczyciela. 12. Dokument gwarancji/poręczenia wystawiony przez podmiot zagraniczny powinien posiadać tłumaczenie przysięgłe na język polski. 13. W przypadku, gdy dokumenty potwierdzające wniesienie zabezpieczenia zaliczki wystawi podmiot zagraniczny dokumenty te winny zawierać klauzulę, iż wszelkie prawa i obowiązki wynikające z wystawionych dokumentów podlegają prawu polskiemu, spory będą rozstrzygane przez polski sąd. 14. Zamawiający nie dokona wypłaty zaliczki w sytuacji braku zabezpieczenia lub dokonania go niezgodnie z umową, przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych lub z SWZ. 15. Dokument potwierdzający zabezpieczenie zaliczki musi zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty na rzecz zamawiającego kwoty zaliczki na żądanie zamawiającego zawierające oświadczenie, że Wykonawca, pomimo pisemnego wezwania, nie rozliczył przekazanej mu zaliczki, zgodnie z umową. 16. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia zaliczki w terminie 30 dni od dnia uznania, że umowa została wykonana należycie. 17. W przypadku nie pobrania zaliczki Wykonawca wystawi jedną fakturę końcową. Po zmianie:

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerniewice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerniewice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.