Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO W OSTROŁĘCE

Zamawiający Sąd Rejonowy w Ostrołęce (Ostrołęka, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO W OSTROŁĘCE”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy w OstrołęceOstrołęka, Mazowieckieopublikowano 28 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Ostrołęce

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000324866

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Mazowiecka 3

1.4.2.)Miejscowość

Ostrołęka

1.4.3.)Kod pocztowy

07-410

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gospodarczy@ostroleka.sr.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ostroleka.sr.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-74f9c396-f569-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00347950

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-07-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty 130 000 zł (art. 359 pkt 2 ustawy)

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00223450

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA
W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO
W OSTROŁĘCE

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 Przedmiotem Zamówienia jest wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiekcie Zamawiającego, zlokalizowanego w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 10 na nieruchomości zabudowanej, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem geodezyjnym 20587.
1.1 Ochrona będzie realizowana zgodnie z ustawą z 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia
(j.t. Dz. U. z 2021 r., poz. 1995 z późn.zm.).
1.2 Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę, wszystkich osób wchodzących w skład ochrony przez cały okres obowiązywania umowy, przy czym wymiar etatu musi odzwierciedlać faktycznie wykonywany czas pracy. Szczegółowe wymagania zawarte są we wzorze umowy.
1.3 Zamawiający wymaga, aby wynagrodzenie za pracę osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę nie było niższe od obowiązującej w dniu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
1.4 Szczegółowe warunki dotyczące opisu i wykonania przedmiotu zamówienia zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik 1B do SWZ oraz we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik 11B do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-06-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

GROM SP. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393068523

4.3.3.)Ulica

Jagiellońska 46

4.3.4.)Miejscowość

Olsztyn

4.3.5.)Kod pocztowy

10-273

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

224510,23 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00328983/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Obowiązkowa waloryzacja wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze wzrostem wynagrodzenia minimalnego za pracę

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Począwszy od 1 stycznia 2024 r. wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi będącej przedmiotem Umowy uległo zwiększeniu o koszty jakie Wykonawca będzie ponosił w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2023 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024 r.
Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

31258,13

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Obowiązkowa waloryzacja wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze wzrostem wynagrodzenia minimalnego za pracę

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Począwszy od 1 stycznia 2025 r. wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi będącej przedmiotem Umowy uległo zwiększeniu o koszty jakie Wykonawca będzie ponosił w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 września 2024 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2025 r.
Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

5642,31

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

259107,51 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Różnica pomiędzy łączną wartością wynagrodzenia wynikającą z Aneksu nr 2 do umowy tj. 261410,67 zł, a łączną wartością wynagrodzenia wypłaconego Wykonawcy z tytułu realizacji umowy tj. 259107,51 zł wynika z założonej do postępowania ilości godzin dodatkowej ochrony oraz konwoju wartości pieniężnych, które nie zostały wykorzystane w zakładanej ilości.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 460 815 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 168 698 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 460 815 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Ostrołęce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrołęka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.