Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
712 135 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    487 624 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    224 510 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie pracowników20%Czas reakcji grupy patrolowo-interwencyjnej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO W OSTROŁĘCE

Zamawiający Sąd Rejonowy w Ostrołęce (Ostrołęka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO W OSTROŁĘCE”, wybierając ofertę wykonawcy GROM SP. z o.o. Łączna wartość umów: 712 135 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w OstrołęceOstrołęka, Mazowieckieopublikowano 27 lipca 2023
Łączna wartość umów
712 135 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma GROM SP. z o.o. za łącznie 712 134,57 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Ostrołęce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000324866

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mazowiecka 3

1.5.2.)Miejscowość

Ostrołęka

1.5.3.)Kod pocztowy

07-410

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gospodarczy@ostroleka.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ostroleka.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74f9c396-f569-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA
W OBIEKTACH SĄDU REJONOWEGO
W OSTROŁĘCE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-74f9c396-f569-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00328983

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00131861/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi ochrony osób i mienia w obiektach Sądu Rejonowego w Ostrołęce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00223450

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-225-1/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

593534,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 Przedmiotem Zamówienia jest wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiekcie Zamawiającego, zlokalizowanego w Ostrołęce przy ul. Mazowieckiej 3 na nieruchomości zabudowanej, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem geodezyjnym 21024 wraz z konwojowaniem wartości pieniężnych poniżej oraz innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych dla wartości pieniężnych poniżej 1 (jednej) jednostki obliczeniowej i innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych przewożonych na odległość do 5km.
5.2 Ochrona będzie realizowana zgodnie z ustawą z 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia
(j.t. Dz. U. z 2021 r., poz. 1995 z późn.zm.).
5.3 Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę, wszystkich osób wchodzących w skład ochrony przez cały okres obowiązywania umowy, przy czym wymiar etatu musi odzwierciedlać faktycznie wykonywany czas pracy. Szczegółowe wymagania zawarte są we wzorze umowy.
5.4 Zamawiający wymaga, aby wynagrodzenie za pracę osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę nie było niższe od obowiązującej w dniu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
5.5 Szczegółowe warunki dotyczące opisu i wykonania przedmiotu zamówienia zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1A do SWZ oraz we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 11A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.5.)Wartość części

406418 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 Przedmiotem Zamówienia jest wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiekcie Zamawiającego, zlokalizowanego w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 10 na nieruchomości zabudowanej, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem geodezyjnym 20587.
1.1 Ochrona będzie realizowana zgodnie z ustawą z 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia
(j.t. Dz. U. z 2021 r., poz. 1995 z późn.zm.).
1.2 Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę, wszystkich osób wchodzących w skład ochrony przez cały okres obowiązywania umowy, przy czym wymiar etatu musi odzwierciedlać faktycznie wykonywany czas pracy. Szczegółowe wymagania zawarte są we wzorze umowy.
1.3 Zamawiający wymaga, aby wynagrodzenie za pracę osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę nie było niższe od obowiązującej w dniu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
1.4 Szczegółowe warunki dotyczące opisu i wykonania przedmiotu zamówienia zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik 1B do SWZ oraz we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik 11B do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.5.)Wartość części

187116 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

487624,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

525110,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

487624,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GROM SP. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393068523

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 46

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-273

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

487624,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-07-01 do 2025-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

224510,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

256137,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

224510,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GROM SP. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393068523

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 46

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-273

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

224510,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-07-01 do 2025-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 206 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 985 zł1 470 915 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 179 929 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
290 985 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 470 915 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Ostrołęce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrołęka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 712 135 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GROM SP. z o.o. (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.