Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup i dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gielniowie w roku szkolnym 2024/2025

Zamawiający Gmina Gielniów (Gielniów, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GielniówGielniów, Mazowieckie (powiat Przysuski →)opublikowano 17 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 219 806 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

16 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gielniów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223630

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Wolności 75

1.4.2.)Miejscowość

Gielniów

1.4.3.)Kod pocztowy

26-434

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gielniow.radom.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.uggielniow.nv.pl/a,15739,informacje-podstawowe.html

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-981aaa4c-be8f-4313-bd78-f6834c8ad8e0

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00332161

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-07-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00423387

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup i dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gielniowie w roku szkolnym 2024/2025

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Buraki kg 215
Brokuły szt 30
Cebula kg 75
Czosnek świeży szt 30
Cytryna kg 25
Kalafior świeży szt 90
Kapusta biała świeża kg 135
Kapusta czerwona kg 90
Kapusta pekińska kg 185
Koper świeży szt 90
Marchew kg 510
Nać pietruszki szt 100
Ogórek świeży kg 220
Papryka kg 60
Pieczarki kg 45
Pietruszka korzeń kg 90
Pomidory kg 140
Por szt 60
Rzodkiewka szt 94
Sałata masłowa szt 120
Seler korzeń kg 90
Szpinak mrożony 450g szt 50
Szczypior świeży szt 95
Kapusta kiszona 1KG w torebce kg 129
Ogórki kiszone 1 kg w torebce kg 135
Ziemniaki kg 3320
Ziemniak młody kg 140
Jabłka kg 2300
Mandarynki kg 230
Truskawki kg 120
Gruszki kg 150
Banany kg 430
Arbuz kg 60
Pomarańcze kg 340

3.9.)Główny kod CPV

15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-09-03 do 2025-06-20

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

JB FRERES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

387510652

4.3.3.)Ulica

STASZICA 10/14

4.3.4.)Miejscowość

DRZEWICA

4.3.5.)Kod pocztowy

26-340

4.3.6.)Województwo

lubuskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

43528,43 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00321005/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-06-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana wynagrodzenia Dostawcy spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, a zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy. Zmiana wynagrodzenia wykonawcy wynika ze zwiększenia liczby wydawanych posiłków dla dzieci, które uprzednio przy szacowaniu wartości zamówienia nie wyraziły chęci korzystania z posiłków wydawanych przez Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gielniowie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Stosownie do art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych oraz postanowień §8 wyżej wymienionej umowy zmianie ulega treść § 5 ust. 1 w ten sposób, że:
obecne brzmienie:
Wynagrodzenie maksymalne, obliczone zgodnie z ofertą Wykonawcy, wynosi 43 528,43 zł
Otrzymuje brzmienie:
Wynagrodzenie maksymalne, obliczone zgodnie z ofertą Wykonawcy, wynosi 62 426,22 zł.

5.4.6.)Wartość zmiany

62426,22

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu wykonania zadania jest dopuszczalna bez przeprowadzenia nowego postępowania
o udzielenie zamówienia, których łączna wartość jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy, w przypadku zamówień na usługi lub dostawy, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Stosownie do art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz postanowień §8 wyżej wymienionej umowy zmianie ulega treść § 7 w ten sposób, że:
obecne brzmienie:
Umowa obowiązuje przez okres od dnia zawarcia umowy do dnia 20 czerwca 2025 r.
Otrzymuje brzmienie:
Umowa obowiązuje przez okres od dnia zawarcia umowy do dnia 23 czerwca 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

62426,22 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15300000-1Owoce, warzywa i podobne produkty
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 806 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 678 zł527 106 zł
Rozstęp międzykwartylowy
369 428 zł
Źródło próbki
CPV 15300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 678 zł
Mediana
219 806 zł
Górny kwartyl
527 106 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gielniów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gielniów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15300000-1 (Owoce. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.