„Wymiana stolarki w lokalach komunalnych położonych w Poznaniu w podziale na 7 części”
Zamawiający Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana stolarki w lokalach komunalnych położonych w Poznaniu w podziale na 7 części”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 328 566 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
28 marca 2024
Termin ofert: 19 kwietnia 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
02 lipca 2024
4 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
10 marca 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 lipca 2025
- Wykonanie umowy
16 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 302538131 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jana Matejki 57 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 60-770 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 614158800 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://zkzl.poznan.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-12a22b48-eb51-11ee-9c02-ce2b643d361d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00329244 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-07-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00264013 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Wymiana stolarki w lokalach komunalnych położonych w Poznaniu w podziale na 7 części” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wymiana stolarki w lokalach komunalnych położonych w Poznaniu w podziale na części: Część I POK – 1. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-06-03 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 172 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Handlowo Usługowa Adam Graf |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 7811722682 |
| 4.3.3.) | Ulica | os. Przyjaźni 13S |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 61-686 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 353442,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00391271/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-01-10 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zakres robót dla lokalu przy ul. Drzymały 20/2a przewidywał wymianę stolarki otworowej na okna zespolone jednoramowe PCW, z uwagi na fakt, iż lokal usytuowany jest w dobudowanej części budynku w latach przed 2000 r. i nie przewidziano w kosztorysie inwestorskim opracowania dokumentacji konserwatorskiej z uzyskaniem pozwolenia MKZ. Ponieważ budynek przy ul. Drzymały 20 usytuowany jest w strefie konserwatora zabytków, przedmiot zamówienia dla lokalu mieszkalnego nr 2a obejmował „wymianę stolarki okiennej wraz z wykonaniem dokumentacji technicznej na potrzeby robót wraz z uzyskaniem pozwolenia konserwatorskiego”. - cd w info dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony postanawiającą odstąpić od realizacji przedmiotu Umowy w zakresie wymiany stolarki okiennej w lokalu mieszkalnym nr 2a przy ul. Drzymały 20 oraz w lokalu mieszkalnym nr 16 przy ul. Szamarzewskiego 31 w Poznaniu. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 13932,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 339510,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.