Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
113 400 zł
Umowa zawarta
1 lipca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 113 400 zł – 142 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji pojazdu20%Komfort podróży20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa wynajmu autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu uczniów ze wskazanych lokalizacji na terenie woj. Śląskiego do jednostek UŚ

Zamawiający Uniwersytet Śląski w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa wynajmu autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu uczniów ze wskazanych…”, wybierając ofertę wykonawcy Trans-Perfekt sp. z o.o. Wartość umowy: 113 400 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet Śląski w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 16 lipca 2025
Wartość umowy
113 400 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 maja 2025

    Termin ofert: 2 czerwca 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 lipca 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Trans-Perfekt sp. z o.o. (Zabrze).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 113 400,00 zł (umowę zawarto 1 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 113 400,00 zł do 142 400,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001347

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bankowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-007

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

0323591334

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@us.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

dzp.us.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://dzp.us.edu.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa wynajmu autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu uczniów ze wskazanych lokalizacji na terenie woj. Śląskiego do jednostek UŚ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6e8a145e-24b4-4b26-89b1-743267081c76

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00328883

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Wsparcie Procesu Sprawiedliwej Transformacji poprzez Promocję Edukacji Wyższej (FESL 10.26). Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00245479

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.382.4.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

104185,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wynajem autokarów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług krajowego (województwo śląskie) przewozu osób w zakresie prowadzonej przez Zamawiającego działalności – zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z obszaru 7 podregionów górniczych (katowicki, bytomski, sosnowiecki, tyski, gliwicki, rybnicki, bielski) z terenu Województwa Śląskiego na kampusy Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Cieszyn).
2) Sposób realizacji zamówienia:
a) zamówienie będzie realizowane co najmniej 4 (czterema) autokarami posiadającymi co najmniej 35 miejsc siedzących (z kierowcą włącznie)
b) zamówienie będzie realizowane w celu przewozu osób – wyjazdy z 7 podregionów górniczych (katowicki, bytomski, sosnowiecki, tyski, gliwicki, rybnicki, bielski) z terenu Województwa Śląskiego . 70 wyjazdów/przejazdów (tam i z powrotem) ze wskazanych przez Zamawiającego lokalizacji do 4 kampusów Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Cieszyn).
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

113400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

142400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

113400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Trans-Perfekt sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9542814123

7.3.3)Ulica

Mendego 31

7.3.4)Miejscowość

Zabrze

7.3.5)Kod pocztowy

41-809

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

113400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60172000-4Wynajem autobusów i autokarów wraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Śląski w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 113 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60172000-4 (Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Trans-Perfekt sp. z o.o. (Zabrze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.