Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 454 968 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 2 454 968 zł – 3 886 520 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielenia gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi gminnej nr 101266E w miejscowości Zawady

Zamawiający Gmina Bełchatów (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej nr 101266E w miejscowości Zawady”, wybierając ofertę wykonawcy Michał Kowalski KOST. Wartość umowy: 2 454 968 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina BełchatówBełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 14 lipca 2025
Wartość umowy
2 454 968 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Michał Kowalski KOST (Gorzkowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 454 968,00 zł (umowę zawarto 9 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 2 454 968,00 zł do 3 886 519,56 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bełchatów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648215

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 13

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugbelchatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugbelchatow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi gminnej nr 101266E w miejscowości Zawady

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b43f530d-8614-4290-860c-ba02e50555fa

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00323819

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00005813/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Rozbudowa drogi gminnej nr 101266E w miejscowości Zawady

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00216044

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZ.271.1.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi gminnej nr 101266E w miejscowości Zawady, w zakres której wchodzi

a) Wykonanie jezdni drogi o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m (droga dwukierunkowa o dwóch pasach ruchu 2x2,5m) o klasie drogi D i kategorii ruchu KR2. Długość projektowanej drogi 664,15m b) Wykonanie prawostronnego chodnika z kostki betonowej o szerokości 2,3m. c) Wykonanie lewostronnych poboczy gruntowych umocnionych kruszywem łamanym o szerokości 0,75m. d) Wykonanie odwodnienia drogi poprzez przebudowę lewostronnego rowu, budowę kanalizacji deszczowej oraz rowu odprowadzającego wody opadowe i roztopowe pochodzące z wylotu kanalizacji deszczowej do istniejącego rowu melioracyjnego. e) Zabezpieczenie i przebudowę kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu znajdujących się w obrębie pasa drogowego (regulacja wysokościowa istniejących zasuw wodociągowych oraz studni kanalizacyjnych, zabezpieczenie infrastruktury telekomunikacyjnej, przebudowę sieci elektroenergetycznej). f) Wycinkę i nasadzenia drzew na odcinku objętym zakresem inwestycji

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2454968,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3886519,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2454968,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Michał Kowalski KOST

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712396860

7.3.3)Ulica

Grabostów 45F

7.3.4)Miejscowość

Gorzkowice

7.3.5)Kod pocztowy

97-350

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2454968,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
825 655 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 410 zł1 841 672 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 474 261 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 410 zł
Mediana
825 655 zł
Górny kwartyl
1 841 672 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bełchatów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 454 968 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Michał Kowalski KOST (Gorzkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.