Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 765 681 zł
Umowa zawarta
10 lipca 2025
Okres realizacji
do 30 września 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 522 252 zł – 1 927 964 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 16% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji należytego wykonania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Olszówka

Zamawiający Gmina Olszówka (Olszówka, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Olszówka”, wybierając ofertę wykonawcy LUKPOL Krzysztof Łuczak. Wartość umowy: 1 765 681 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OlszówkaOlszówka, Wielkopolskieopublikowano 11 lipca 2025
Wartość umowy
1 765 681 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LUKPOL Krzysztof Łuczak (Uniejów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 765 680,99 zł (umowę zawarto 10 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 522 252,23 zł do 1 927 963,93 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OLSZÓWKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019289

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

15

1.5.2.)Miejscowość

Olszówka

1.5.3.)Kod pocztowy

62-641

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

63 261 76 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad.gminy@olszowka.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olszowka.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl/pn/olszowka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Olszówka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-039250ca-c683-490c-9cca-55e635c8a8f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00321075

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00081998/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej Nr G496043P w Szczepanowie

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej Nr G496065P w Złotej

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej Nr G496044P w Szczepanowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00260035

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.1.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1687787,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn

Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Olszówka, obejmująca wykonanie trzech odcinków dróg gminnych: 1) „Przebudowa drogi gminnej nr G496065P w Złotej”, 2) „Przebudowa drogi gminnej nr G496043P w Szczepanowie”, 3) „Przebudowa drogi gminnej nr G496044P w Szczepanowie”. Zakres robót obejmuje między innymi: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowy, nawierzchnie, odwodnienie drogi, wjazdy na pola i do posesji, roboty wykończeniowe, oznakowanie. Szczegółowe opisy zawierają Załączniki nr 3.1, 3.2 i 3.3 Przedmiary robót, Załączniki nr 4.1, 4.2 i 4.3 Projekty budowlane i Załączniki nr 5.1, 5.2 i 5.3 Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Drogowych (SSTWiORD).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232453-2 - Roboty budowlane w zakresie upustów

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1522252,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1927963,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1765680,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LUKPOL Krzysztof Łuczak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8281407038

7.3.3)Ulica

Dąbska 26

7.3.4)Miejscowość

Uniejów

7.3.5)Kod pocztowy

99-210

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1765680,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 765 681 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LUKPOL Krzysztof Łuczak (Uniejów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.