Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w m. Umień, Szczepanów i Ponętów Górny Drugi.

Zamawiający Gmina Olszówka (Olszówka, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w m. Umień, Szczepanów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OlszówkaOlszówka, Wielkopolskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA OLSZÓWKA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019289

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

15

1.4.2.)Miejscowość

Olszówka

1.4.3.)Kod pocztowy

62-641

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.7.)Numer telefonu

632617611

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad.gminy@olszowka.org.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olszowka.bip.net.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-32eb6f06-acfd-4ec7-ba5a-54b509d1f7b5

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403804

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00171203

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w m. Umień, Szczepanów i Ponętów Górny Drugi.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowana inwestycja polegać będzie na budowie sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowie sieci wodociągowej w następującym rozmiarze:
1) Kolektory sanitarne grawitacyjne PVC Ø 200/5,9mm o łącznej długości 597,0 m,
2) Kolektor tłoczny o długości 474,0 m PE Ø 90mm,
3) Przepompownie ścieków – 1 szt.
4) Przykanaliki PVC Ø 160/4,7mm – 10 szt. / 260,0 m długości
5) wymiana istniejących zasuw sieciowych Ø 100-80 mm – szt. 3,
6) wymiana istniejących hydrantów Ø 80 mm (węzeł: trójnik, zasuwa, hydrant) – szt. 3,
7) montaż hydrantu Ø 80 mm (węzeł: trójnik, zasuwa, hydrant) – szt. 1,
8) wymiana istniejących zasuw na przyłączach wodociągowych Ø 50-32 mm – szt. 10,
9) montaż na istniejących przyłączach wodociągowych studni wodomierzowych PE Ø 600 mm – szt. 9,
10) montaż zestawów wodomierzowych Ø 20 mm do zdalnego odczytu w studniach – 10 szt.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Z.P.H.U. ANDROKOP Andrzej Bilski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6661290541

4.3.3.)Ulica

ul. Krycha 18

4.3.4.)Miejscowość

Sompolno

4.3.5.)Kod pocztowy

62-610

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

864068,24 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00238625/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji robót pojawiła się nieprzewidziana konieczność wykonania dodatkowych przyłączy: do posesji Ponętów Górny Drugi 33 (istniejące drugie szambo), do posesji Szczepanów 42 (szambo w innym miejscu niż uzgodniono), do posesji Szczepanów 55 (rura napływająca w innym miejscu niż pierwotnie przekazano projektantowi). Dodatkowo na na etapie opracowania dokumentacji projektowej istniejące , gęste zarośla oraz roślinność porastająca przedmiotowy teren ograniczały możliwość dokonania pełnej oceny istniejących warunków terenowych, w związku z czym nie zidentyfikowania wówczas konieczności wykonania przepustu. Potrzeba jego wykonania ujawniła się dopiero na etapie realizacji robót po oczyszczeniu terenu z roślinności i odsłonięciu rzeczywistego ukształtowania terenu oraz istniejących warunków odpływu wód.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększono długość przykanalików o ok. 80 m, wbudowano dodatkowo studzienki kanalizacyjne o śr. 425 mm sztuk 4 oraz wykonano wymagane zmianą przyłącza. Wykonano przepust o dł. 6 m w rury o400.

5.4.6.)Wartość zmiany

28499,28

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

892567,52 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszówka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.