Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
317 832 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    317 832 zł
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres gwarancji dla sprzętu serwerowego (Serwer)40%Wydłużenie liczby godzin asysty przy wdrażaniu dokumentacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej oraz aktualizacja polityki ryzyk i RODO dla Gminy Łapanów realizowanego w ramach „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Łapanów (Łapanów, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 317 832 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŁapanówŁapanów, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 10 lipca 2025
Łączna wartość umów
317 832 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 317 832,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁAPANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660677

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łapanów 34

1.5.2.)Miejscowość

Łapanów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-740

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lapanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lapanow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=925198a3-1a07-484a-a4ef-fc7d1dd935b2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej oraz aktualizacja polityki ryzyk i RODO dla Gminy Łapanów realizowanego w ramach „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6a260b4b-8dae-4f52-9cab-c5e7d815a63a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00320000

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011243/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.3 Wzmocnienie systemów cyberbezpieczeństwa w Gminie Łapanów w ramach realizacji konkursu grantowego pn

"Cyberbezpieczny Samorząd"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane w ramach programu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd" z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00277537

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IFŚ.III.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

276900,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej w ramach „Cyberbezpieczny Samorząd”, dofinansowanego w formie grantu z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Celem projektu jest zwiększenia poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego

Część 1 - oprogramowanie oraz infrastruktura sprzętowa:
Obszar techniczny
1) UTM (Unified Threat Management)
2) Serwer
3) Network Attached Storage (NAS)
4) UPS typ 1
5) UPS typ 2
6) Generator prądu
7) Zarządzalne urządzenia sieciowe z obsługą VLAN, MACsec, standardu 802.1X
8) Oprogramowanie antywirusowe
9) Oprogramowanie do monitorowania infrastruktury informatycznej

Obszar organizacyjny
1) Szkolenia dla działu IT typ 1
2) Szkolenia dla pracowników spoza działu IT typ 2

Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (dla każdej części) przedstawiony został w Załączniku nr 1 do SWZ.
Przedmiotowe zamówienie należy zrealizować zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość oraz zgodność wykonanej dostawy z ustaleniami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48821000-9 - Serwery sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

48760000-3 - Pakiety oprogramowania do ochrony antywirusowej

48200000-0 - Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.5.5.)Wartość części

259900 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest aktualizacja polityki ryzyk i RODO dla Gminy Łapanów realizowanego w ramach „Cyberbezpieczny Samorząd”, dofinansowanego w formie grantu z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Celem projektu jest zwiększenia poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego.

Część 2 - aktualizacja polityki ryzyk i RODO.
W ramach zamówienia wymagane jest przygotowanie dokumentacji w zakresie minimalnym:
• Polityka Bezpieczeństwa Informacji
• Polityka ochrony danych osobowych – dostosowanie obowiązującego dokumentu do potrzeb wdrażanej dokumentacji SZBI.
• Polityka zarządzania systemem informatycznym
• Polityka zarządzania ciągłością działania
• Procedura zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa lub jej aktualizacja
Analiza ryzyka w zakresie Bezpieczeństwa Informacji


Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (dla każdej części) przedstawiony został w Załączniku nr 1 do SWZ.
Przedmiotowe zamówienie należy zrealizować zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość oraz zgodność wykonanej dostawy z ustaleniami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

79400000-8 - Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa

79430000-7 - Usługi zarządzania kryzysowego

79131000-1 - Usługi w zakresie dokumentów

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

17000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

317832,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

317832,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

317832,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Perc Tech Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9731018700

7.3.3)Ulica

ul. Nowy Kisielin - A. Wysockiego 10

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

66-002

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

317832,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Przyczyną unieważnienia jest brak złożonych ofert w postępowaniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łapanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łapanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 317 832 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Perc Tech Sp. z o.o. (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.