ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa i montaż mebli biurowych dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku

Zamawiający Sąd Rejonowy we Włocławku (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa i montaż mebli biurowych dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku”. Termin składania ofert minął 16 lipca 2025, 09:00. Planowany budżet: 443 880 zł. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy we WłocławkuWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 8 lipca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
443 880 zł
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
16 lipca 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, okres gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa i montaż mebli biurowych dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku.

  • 3

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 443 880,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy we Włocławku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000321678

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kilińskiego 20

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

544222704

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

oddzial.gospodarczy@wloclawek.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wloclawek.sr.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i montaż mebli biurowych dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b61ec925-d332-4a4c-b21f-ab7f2e18a296

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00314868

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00096627/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 DOSTAWA I MONAŻ MEBLI BIUROWYCH DLA POTRZEB SĄU REJONOWEGO WE WŁOCŁAWKU

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b61ec925-d332-4a4c-b21f-ab7f2e18a296

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

zgodnie z pkt 17 i 21 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z pkt 44 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OG.261.7.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

443880 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa i montaż mebli
biurowych dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku”. Szczegółowy opis zamówienia
zawierają następujące dokumenty:
- opis przedmiotu zamówienia
- formularz asortymentowy
- wizualizacje (aranżacje pomieszczeń)
stanowiące załącznik nr 1 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

39100000-3 - Meble

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

13. Prawo opcji - Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art.441 ust.1 ustawy Pzp polegające na zwiększeniu zakresu zamówienia o n/w meble:
a) szafa aktowo-ubraniowa 1850x800x440 – 15 szt.
b) szafa aktowa 1850x972x440 - 15przegródek (kalendarz) – 8 szt.
c) nadstawka na szafę 750x972x440 – 8 szt.
d) szafa aktowa 1850x800x440 – 42 szt.
e) nadstawka na szafę 750x800x440 – 42 szt.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje: co najmniej dwie dostawy mebli wraz z montażem o wartości: co najmniej 400 000,00 zł brutto

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. wykaz co najmniej dwóch wykonanych dostaw mebli wraz z montażem o wartości: co najmniej 400 000,00 zł brutto,


a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, daty wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawa została wykonana lub jest wykonywana, wraz z załączeniem dowodów określających, czy ta dostawa została wykonana należycie, lub jest wykonywana należycie, przy dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy wg wzoru na załączniku nr 7 do SWZ Zamawiający nie dopuszcza sumowania dostaw w celu wykazania spełnienia udziału w postępowaniu.
Zamawiający zastrzega, że w przypadku umowy będącej w trakcie realizacji Wykonawca zobowiązany jest do wykazania już zrealizowanej części o wartości, nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto,

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty przedmiotowe środki dowodowe w postaci np. aktualnych kart technicznych, katalogowych, aktualnych atestów dopuszczeń, certyfikatów lub innych dowodów potwierdzających zgodność oferowanych mebli z wymaganiami Zamawiającego dla:
a) płyty wiórowej melaminowanej o grubości 25 mm na potwierdzenie, że posiada klasę higieniczności E1 o podwyższonej trwałości
b) płyty wiórowej melaminowanej o grubości 18 mm na potwierdzenie, że posiada klasę higieniczności E1 o podwyższonej trwałości

2. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty przedmiotowe środki dowodowe do:
a) krzesła stacjonarnego 4JOB,
b) Kompletu wypoczynkowego - wersalka wraz z fotelem TRUVA,
c) Wersalki turkusowej TRUVA,
d) Stolik i dwa krzesełka dziecięce drewniane K2
w postaci np. aktualnych kart technicznych, katalogowych, aktualnych atestów dopuszczeń, certyfikatów lub innych dowodów potwierdzających zgodność oferowanych mebli z wymaganiami Zamawiającego.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Przedmiotowe środki dowodowe dotyczące
a) płyty wiórowej melaminowanej o grubości 25 mm na potwierdzenie, że posiada klasę higieniczności E1 o podwyższonej trwałości
b) płyty wiórowej melaminowanej o grubości 18 mm na potwierdzenie, że posiada klasę higieniczności E1 o podwyższonej trwałości
Przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające równoważność rozwiązań dotyczące:
a) krzesła stacjonarnego 4JOB,
b) Kompletu wypoczynkowego - wersalka wraz z fotelem TRUVA,
c) Wersalki turkusowej TRUVA,
d) Stolik i dwa krzesełka dziecięce drewniane K2

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości

5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100). Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a. pieniądzu; b. gwarancjach bankowych; c. gwarancjach ubezpieczeniowych; d. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462). 4. Wpłatę wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Sądu Rejonowego we Włocławku numer: 59 1130 1017 0021 1000 2990 0004 z dopiskiem: „Wadium Dostawa i montaż mebli biurowych, dla potrzeb Sądu Rejonowego we Włocławku- OG.261.7.2025” UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium winno jako beneficjenta wskazywać Sąd Rejonowy we Włocławku 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Wykonawca powinien przekazać dokument wadium poprzez dołączenie go do oferty. 7. Wadium wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi obejmować wszystkie przypadki, w których Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego: a. musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Prawo zamówień publicznych, b. z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; c. termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); d. w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 9. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona. 10. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

zgodnie z pkt 13 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-07-16 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-07-16 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-08-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39100000-3Meble
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
264 485 zł
Próbka: 42 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 577 zł585 216 zł
Rozstęp międzykwartylowy
486 639 zł
Źródło próbki
CPV 39100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
98 577 zł
Mediana
264 485 zł
Górny kwartyl
585 216 zł
Ten przetarg (443 880 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +68% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.07.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Sąd Rejonowy we Włocławku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 443 880 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39100000-3 (Meble). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.