Odbudowa stawu ziemnego w Sławoszewie
Zamawiający Gmina Kotlin (Kotlin, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbudowa stawu ziemnego w Sławoszewie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 kwietnia 2025
Termin ofert: 18 kwietnia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
30 kwietnia 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
04 lipca 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA KOTLIN |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 250855400 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Powstańców Wielkopolskich 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kotlin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 627405481 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@kotlin.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kotlin.com |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4b46fe0c-e089-40c5-af3f-e573f92d2a0e |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00309221 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-07-04 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00176070 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Przedmiot zamówienia realizowany jest z udziałem przyznanej pomocy na operacje typu „Zarządzanie zasobami wodnymi” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odbudowa stawu ziemnego w Sławoszewie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest odbudowa ziemnego stawu o powierzchni całkowitej 0,2760 ha, pojemności retencyjnej wody 4300 m3 i głębokości nieprzekraczającej 3,0 m od naturalnej powierzchni terenu, nie napełnianego w ramach usług wodnych, ale wyłącznie wodami opadowymi lub roztopowymi i wodami gruntowymi, o zasięgu oddziaływania nie wykraczającym poza granice terenu, którego Gmina Kotlin jest właścicielem, zlokalizowanego na terenie działki nr 152/2 obręb Sławoszew gm. Kotlin. Głównym celem inwestycji jest odbudowa ziemnego stawu na potrzeby lokalnej retencji wód oraz utrzymania właściwej estetyki otoczenia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45247270-3 - Budowa zbiorników |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-06-11 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | KERIM s.c. Mirosław Omieciński, Wojciech Omieciński |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8311581380 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wola Czarnyska |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 98-105 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 186222,78 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00212343/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-06-11 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 186222,78 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.