Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Budowa gminnego żłobka w m. Wiśniew

Zamawiający Gmina Wiśniew (Wiśniew, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa gminnego żłobka w m. Wiśniew”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WiśniewWiśniew, Mazowieckie (powiat Miński →)opublikowano 1 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiśniew

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582629

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Siedlecka 13

1.4.2.)Miejscowość

Wiśniew

1.4.3.)Kod pocztowy

08-112

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.4.7.)Numer telefonu

+48 25 308 13 00

1.4.8.)Numer faksu

+48 25 740 55 62

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@wisniew.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wisniew.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00301956

2.2.)Data ogłoszenia

2025-07-01

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00295913

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
9.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

W zakresie robót wykonawcy należy dokonać podłączenia centrali wentylacyjnej w ilości 3 szt. do instalacji centralnego ogrzewania zasilanej z kotłowni gazowej w celu zasilenia nagrzewnicy wodnej. Podłączenie powinno być zgodnie z obowiązującymi normami oraz wiedzą techniczną. Po zmianie: W zakresie robót wykonawcy należy dokonać podłączenia centrali wentylacyjnej w ilości 3 szt. do instalacji centralnego ogrzewania zasilanej z kotłowni gazowej w celu zasilenia nagrzewnicy wodnej. Podłączenie powinno być zgodnie z obowiązującymi normami oraz wiedzą techniczną. Stosownie do art. 286 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) Zamawiający informuje o zmianie: 1. SPECYFIKACJI WARUNKÓW ZAMÓWIENIA 1) W rozdziale III SWZ - DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pkt 28, zmianie ulega zapis dotyczący płatności i otrzymuje brzmienie: 1. płatność zostanie zrealizowana w dwóch częściach, tj.: - na podstawie faktury wystawionej do 21 listopada 2025 roku po podpisaniu protokołu odbioru częściowego robót zrealizowanych zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym uzgodnionym z Zamawiającym; - po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych, na podstawie faktury końcowej wystawionej po podpisaniu protokołu odbioru końcowego oraz dostarczeniu ww. decyzji ze stwierdzeniem prawomocności. 2) W załączniku nr 4 – wzorze umowy zmianie ulega zapis w § 1 pkt 3 DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pkt 28, dotyczący płatności i otrzymuje brzmienie: płatność zostanie zrealizowana na podstawie dwóch faktur, oraz § 10 pkt 5 Rozliczenie finansowe inwestycji nastąpi w dwóch częściach, tj.: - na podstawie faktury wystawionej do 21 listopada 2025 roku po podpisaniu protokołu odbioru częściowego robót zrealizowanych zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym uzgodnionym z Zamawiającym; - po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych, na podstawie faktury końcowej wystawionej po podpisaniu protokołu odbioru końcowego oraz dostarczeniu ww. decyzji ze stwierdzeniem prawomocności.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
7.4.Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie i na określonych poniżej warunkach: 1) w zakresie terminu realizacji przedmiotu umowy, poprzez wydłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy o okres kolejnych: do 1 tygodnia , po akceptacji Zamawiającego, liczony od umownego terminu realizacji przedmiotu umowy, na wniosek Wykonawcy, 2) zmiany kluczowych specjalistów przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony z przyczyn od nich niezależnych, w przypadku nie wywiązywania się kluczowych specjalistów z obowiązków wynikających z umowy oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych między innymi takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje i doświadczenie jak osoby wskazane w umowie, 3) wprowadzeniu robót zamiennych z powodu: a) uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, b) aktualizacji rozwiązań projektowych w uwagi na postęp technologiczny, c) zaprzestania produkcji materiałów budowlanych, których użycie Zamawiający przewidział przy realizacji przedmiotu umowy, d) wad dokumentacji projektowej, e) zmiany przepisów prawa budowlanego w trakcie realizacji przedmiotu umowy. Szczegółowy zakres robót zamiennych musi zostać udokumentowany. Wprowadzenie robót zamiennych w żaden sposób nie może wpłynąć na kwotę wynagrodzenia należnego Wykonawcy, określoną w § 11 ust. 1 umowy. 4) Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu, w sytuacji zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w ciągu 14 dni od powzięcia informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiana ta może spowodować wydłużenie terminu wykonania prac i nie spowoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Inicjatorem tej zmiany może być Zamawiający lub Wykonawca. oraz pozostałe określone w SWZ i we wzorze umowy Po zmianie: 1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie i na określonych poniżej warunkach: 1) w zakresie terminu realizacji przedmiotu umowy, poprzez wydłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy o okres kolejnych: do 1 tygodnia , po akceptacji Zamawiającego, liczony od umownego terminu realizacji przedmiotu umowy, na wniosek Wykonawcy, 2) zmiany kluczowych specjalistów przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony z przyczyn od nich niezależnych, w przypadku nie wywiązywania się kluczowych specjalistów z obowiązków wynikających z umowy oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych między innymi takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje i doświadczenie jak osoby wskazane w umowie, 3) wprowadzeniu robót zamiennych z powodu: a) uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, b) aktualizacji rozwiązań projektowych w uwagi na postęp technologiczny, c) zaprzestania produkcji materiałów budowlanych, których użycie Zamawiający przewidział przy realizacji przedmiotu umowy, d) wad dokumentacji projektowej, e) zmiany przepisów prawa budowlanego w trakcie realizacji przedmiotu umowy. Szczegółowy zakres robót zamiennych musi zostać udokumentowany. Wprowadzenie robót zamiennych w żaden sposób nie może wpłynąć na kwotę wynagrodzenia należnego Wykonawcy, określoną w § 11 ust. 1 umowy. 4) Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu, w sytuacji zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w ciągu 14 dni od powzięcia informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiana ta może spowodować wydłużenie terminu wykonania prac i nie spowoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Inicjatorem tej zmiany może być Zamawiający lub Wykonawca. oraz pozostałe określone w SWZ i we wzorze umowy. W załączniku nr 4 – wzorze umowy zmianie ulega zapis w § 1 pkt 3 DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pkt 28, dotyczący płatności i otrzymuje brzmienie: płatność zostanie zrealizowana na podstawie dwóch faktur, oraz § 10 pkt 5 Rozliczenie finansowe inwestycji nastąpi w dwóch częściach, tj.: - na podstawie faktury wystawionej do 21 listopada 2025 roku po podpisaniu protokołu odbioru częściowego robót zrealizowanych zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym uzgodnionym z Zamawiającym; - po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych, na podstawie faktury końcowej wystawionej po podpisaniu protokołu odbioru końcowego oraz dostarczeniu ww. decyzji ze stwierdzeniem prawomocności.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiśniew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiśniew.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.