Unieważniono 4 części postępowania5 częściwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Rozstrzygnięcia części
  1. Bez rozstrzygnięcia
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądu technicznego autoklawów firmy Fedegari
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  2. Unieważniona
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania zestawów konduktometrycznych, czujników, elektrod, konduktometrów pH-metrów
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  3. Unieważniona
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowanie sprzętu laboratoryjnego
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    1 oferta
  4. Unieważniona
    Część 4Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania mierników PE
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    1 oferta
  5. Unieważniona
    Część 5Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania mierników PE
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 5 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie

Postępowanie „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego,…” zamawiającego 35 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Rząska, Małopolskie) zostało unieważnione. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 85 488 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 5 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

35 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121506645

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska 1

1.5.2.)Miejscowość

Rząska

1.5.3.)Kod pocztowy

30-199

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

35wog.sekretariat@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://35wog.wp.mil.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/35wog/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka Budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ebc52a5d-37a1-44a8-afbd-6e708b92d1ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00301149

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00262357

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

30 MED 25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

72814,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądu technicznego autoklawów firmy Fedegari

4.5.3.)Główny kod CPV

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

4.5.5.)Wartość części

20125,41 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania zestawów konduktometrycznych, czujników, elektrod, konduktometrów pH-metrów

4.5.3.)Główny kod CPV

50433000-9 - Usługi kalibracyjne

4.5.5.)Wartość części

2091,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowanie sprzętu laboratoryjnego

4.5.3.)Główny kod CPV

50433000-9 - Usługi kalibracyjne

4.5.5.)Wartość części

15475,86 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania mierników PE

4.5.3.)Główny kod CPV

50433000-9 - Usługi kalibracyjne

4.5.5.)Wartość części

1377,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzorcowania mierników PE

4.5.3.)Główny kod CPV

50433000-9 - Usługi kalibracyjne

4.5.5.)Wartość części

50491,5 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

CZĘŚĆ NR 2 – Wzorcowanie zestawów konduktometrycznych, czujników, elektrod, konduktometrów pH-metrów.

I. UNIEWAŻNIENIE CZĘŚCI NR 2

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zgodnie z zapisem art. 255 pkt 1 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia w części
nr 2 pn. „Wzorcowanie zestawów konduktometrycznych, czujników, elektrod, konduktometrów pH-metrów”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług
w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.”
- sygn. 30/MED/25, gdyż nie złożono żadnej oferty.


Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Do Zamawiającego w terminie wskazanym w SWZ tj. do dnia 12.06.2025 r. do godz. 08:30 w przedmiotowym postępowaniu na część nr 2 nie złożono żadnej oferty.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia w części nr 2 (tj. „Wzorcowanie zestawów konduktometrycznych, czujników, elektrod, konduktometrów pH-metrów”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania
i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” sygn. 30/MED/25, z mocy przepisów wskazanych w uzasadnieniu prawnym.

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

CZĘŚĆ NR 3 – Wzorcowanie sprzętu laboratoryjnego.

I. Do Zamawiającego w terminie wskazanym w SWZ tj. do dnia 12.06.2025 r.
do godz. 08:30 wpłynęła oferta od niżej wskazanego Wykonawcy:

1. Alchem Grupa Sp. z o.o.
ul. Polna 21
87-100 Toruń
NIP: 5272355435
REGON 017381150
Rodzaj wykonawcy: średnie przedsiębiorstwo
Część nr 3: kwota brutto – 21 180,61 zł;


II. UNIEWAŻNIENIE CZĘŚCI NR 3

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z 11 września 2019 r.
– Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zawiadamia,
że unieważnia w części nr 3 („Wzorcowanie sprzętu laboratoryjnego.”) postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania
i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i której to kwoty Zamawiający nie może zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Do Zamawiającego w terminie określonym w SWZ, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25 na część nr 3 (tj.” Wzorcowanie sprzętu laboratoryjnego”), wpłynęła tylko jedna oferta. Ofertę tą złożył Wykonawca: Alchem Grupa Sp. z o.o. ul. Polna 21 87-100 Toruń na kwotę 21 180,61 zł brutto. Zamawiający na sfinansowanie części nr 3 przedmiotowego postępowania przeznaczył kwotę: 16 000,00 zł brutto.
W związku z powyższym oferta, która została złożona przez ww. Wykonawcę na część nr 3 przedmiotowego postępowania znacznie przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i której to nie może zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia w części nr 3 postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania
i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25, z mocy przepisów wskazanych w uzasadnieniu prawnym

Sekcja 9

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

CZĘŚĆ NR 4 – Przeglądy i adiustacje sprzętu laboratoryjnego

I. Do Zamawiającego w terminie wskazanym w SWZ tj. do dnia 12.06.2025 r.
do godz. 08:30 wpłynęły oferty od niżej wskazanych Wykonawców. Komisja przy braku uwag dokonała jej otwarcia:

1. Alchem Grupa Sp. z o.o..
ul. Polna 21
87-100 Toruń
NIP: 5272355435
REGON 017381150
Rodzaj wykonawcy: średnie przedsiębiorstwo
Część nr 4: kwota brutto – 2 914,00 zł;
II. UNIEWAŻNIENIE CZĘŚCI NR 4

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z 11 września 2019 r.
– Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zawiadamia,
że unieważnia w części nr 4 („Przeglądy i adiustacje sprzętu laboratoryjnego.”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania
i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i której to kwoty Zamawiający nie może zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.


Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Do Zamawiającego w terminie określonym w SWZ, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25 na część nr 4 (tj. ”Przeglądy i adiustacje sprzętu laboratoryjnego.”), wpłynęła tylko jedna oferta. Ofertę tą złożył Wykonawca: Alchem Grupa Sp. z o.o. ul. Polna 21 87-100 Toruń na kwotę 2 914,00 zł brutto. Zamawiający na sfinansowanie części nr 4 przedmiotowego postępowania przeznaczył kwotę: 1 400,00 zł brutto.
W związku z powyższym oferta, która została złożona przez ww. Wykonawcę na część nr 4 przedmiotowego postępowania znacznie przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i której to nie może zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia w części nr 4 postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania
i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25, z mocy przepisów wskazanych w uzasadnieniu prawnym

Sekcja 11

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

CZĘŚĆ NR 5 – Wzorcowanie mierników PE.

I. UNIEWAŻNIENIE CZĘŚCI NR 5

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zgodnie z zapisem art. 255 pkt 1 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia w części
nr 5 pn. „Wzorcowanie mierników PE”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” - sygn. 30/MED/25, gdyż nie złożono żadnej oferty.


Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Do Zamawiającego w terminie wskazanym w SWZ tj. do dnia 12.06.2025 r. do godz. 08:30 w przedmiotowym postępowaniu na część nr 5 nie złożono żadnej oferty.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia w części nr 5 (tj. „Wzorcowanie mierników PE”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Zakup usług
w zakresie przeglądów, wzorcowania i legalizacji sprzętu laboratoryjnego, którego użytkownikiem jest Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie.” sygn. 30/MED/25, z mocy przepisów wskazanych w uzasadnieniu prawnym.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71630000-3Usługi kontroli i nadzoru techniczn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
85 488 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
42 761 zł238 037 zł
Rozstęp międzykwartylowy
195 276 zł
Źródło próbki
CPV 71630000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
42 761 zł
Mediana
85 488 zł
Górny kwartyl
238 037 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

35 Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rząska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71630000-3 (Usługi kontroli i nadzoru technicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.