Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
123 086 zł
Umowa zawarta
24 czerwca 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 123 086 zł – 164 276 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia ulicznego: ulica Witosa boczna II oraz ulica Lubelska boczna w Lęborku

Zamawiający Gmina Miasto Lębork (Lębork, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia ulicznego: ulica Witosa boczna II oraz ulica Lubelska boczna w Lęborku”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Elmont Tadeusz Kosecki. Wartość umowy: 123 086 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto LęborkLębork, Pomorskie (powiat Lęborski →)opublikowano 25 czerwca 2025
Wartość umowy
123 086 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Elmont Tadeusz Kosecki (Klawkowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 123 086,37 zł (umowę zawarto 24 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 123 086,37 zł do 164 276,28 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Lębork

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979737

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej 14

1.5.2.)Miejscowość

Lębork

1.5.3.)Kod pocztowy

84-300

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@um.lebork.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.lebork.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umlebork.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia ulicznego: ulica Witosa boczna II oraz ulica Lubelska boczna w Lęborku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-255670bb-ed8e-4876-bb53-f34fd5c84555

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00292727

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045591/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.10 Budowa oświetlenia ulicznego

ulica Witosa boczna II oraz ulica Lubelska boczna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00217991

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.Z.19.2025.G

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa oświetlenia ulicznego: ulica Witosa boczna II oraz ulica Lubelska boczna w Lęborku. 2. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z zapisami zawartymi w niniejszej SWZ dokumentacją projektową, na którą składa się: 2.1. dokumentacja projektowa pn. „Budowa sieci elektroenergetycznej nn 0,4kV – budowa sieci oświetlenia ulicznego nn 0,4kV (ul. Witosa II)” wykonanej przez MELMAG Biuro Projektów i Usług Elektrycznych Mateusz Gaschta, ul. Łąkowa 18, 83-304 Przodkowo, stanowiąca Załącznik nr 10 do SWZ, która składa się z: 2.1.1. Projektu Zagospodarowania Terenu, 2.1.2. Projektu techniczno – wykonawczego, 2.1.3. Przedmiaru robót, 2.1.4. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; 2.2. Zaświadczenie (znak sprawy: B.6743.122.2024.BLD) z dnia 02.05.2024r. o przyjęciu bez sprzeciwu zgłoszenia budowy (ul. Witosa II) – stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ; 2.3. Dokumentacja projektowa pn. „Budowa sieci elektroenergetycznej nn 0,4kV – budowa sieci oświetlenia ulicznego nn 0,4kV (ul. Lubelska boczna)” wykonanej przez MELMAG Biuro Projektów i Usług Elektrycznych Mateusz Gaschta, ul. Łąkowa 18, 83-304 Przodkowo, stanowiąca Załącznik nr 12 do SWZ, która składa się z: 2.3.1. Projektu Zagospodarowania Terenu, 2.3.2. Projektu techniczno – wykonawczego, 2.3.3. Przedmiaru robót, 2.3.4. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; 2.4. Zaświadczenie (znak sprawy: B.6743.124.2024.BLD) z dnia 07.05.2024r. o przyjęciu bez sprzeciwu zgłoszenia budowy (ul. Lubelska boczna)– stanowiące Załącznik nr 13 do SWZ;

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

123086,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164276,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

123086,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Elmont Tadeusz Kosecki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5551034196

7.3.3)Ulica

Okręźna 2

7.3.4)Miejscowość

Klawkowo

7.3.5)Kod pocztowy

89-620

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

123086,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Lębork prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lębork.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 123 086 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Elmont Tadeusz Kosecki (Klawkowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.