Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
253 169 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2025
Okres realizacji
do 22 sierpnia 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 253 169 zł – 426 536 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Naprawa naczepy ZREMB NS-600W”

Zamawiający 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu (Powidz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Naprawa naczepy ZREMB NS-600W”, wybierając ofertę wykonawcy JAN ZARĘBA Sp. z o.o. Wartość umowy: 253 169 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
253 169 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JAN ZARĘBA Sp. z o.o (Murowana Goślina), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 253 169,38 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 253 169,38 zł do 426 535,80 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 sierpnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

33 BAZA LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO W POWIDZU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 310188854

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Powidz-Osiedle 6

1.5.2.)Miejscowość

Powidz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-430

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

261544332

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

33bltr.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://33bltr.wp.mil.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/33bltr

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Naprawa naczepy ZREMB NS-600W”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fe7d7a21-39d1-4352-86e6-e33cc1e3f4d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00287937

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00027683/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.15 Naprawa naczepy niskopodwoziowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00190691

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

12/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

338839,67 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa naczepy niskopodwoziowej ZREMB NS-600W, nr rej. UJ 00747, nr VIN SY9NS600W51AH1034, rok produkcji 2005.
2. Wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
1) Wszystkie użyte do naprawy części, zespoły, podzespoły i akcesoria powinny być dopuszczone do obrotu oraz posiadać minimum 24 miesięczny okres gwarancji jakości użycia liczony od daty odbioru usługi. Wyroby powinny być fabrycznie nowe i kompletne oraz muszą należeć do jednej z nw. grup:
a) oryginalne - przedmiot wyposażenia lub części – rozumie się przez to układ, oddzielny zespół techniczny lub część, które wyprodukowano zgodnie ze specyfikacjami i normami produkcyjnymi przewidzianymi przez producenta pojazdów dla produkcji przedmiotu wyposażenia lub części pojazdu, którego to dotyczy, oraz przedmiot wyposażenia lub część, które wyprodukowano na tej samej linii produkcyjnej;
b) zamienniki - przedmiot wyposażenia lub część, dla których ich producent zaświadczy, że ten przedmiot wyposażenia lub część odpowiadają jakością przedmiotowi wyposażenia lub części, używanym do montażu pojazdu, którego to dotyczy, i zostały wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i normami produkcyjnymi producenta pojazdu.
2) Wszystkie użyte do naprawy części, zespoły, podzespoły i akcesoria (zwane dalej także wyrobami) muszą posiadać stosowne certyfikaty i homologacje wymagane prawem oraz posiadać oryginalne fabryczne opakowanie.

3) Używane do naprawy części, zespoły i podzespoły zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE (Dz.U. UE.L. z 2018 r. Nr 151 str. 1 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie indywidulanego dopuszczenia pojazdu (Dz. U. poz. 1715) podlegają obowiązkowi homologacji jeżeli mogą stworzyć znaczne zagrożenie dla właściwego funkcjonowania układów, które są istotne dla bezpieczeństwa pojazdów lub jego oddziaływania na środowisko.
4) Zamawiający nie dopuszcza możliwości korzystania z części regenerowanych.
5) Naprawa powinna być wykonana zgodnie z instrukcjami fabrycznymi napraw. Naprawione podzespoły (urządzenia) zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, muszą spełniać wszystkie parametry techniczne danego podzespołu określone przez producenta oryginalnych podzespołów zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa i wpływu podzespołu na awaryjność całego układu w którym pracują.
6) W przypadku awarii naprawionych urządzeń i podzespołów Wykonawca zapewni bezpłatny serwis gwarancyjny z maks. 2 dniowym (dni robocze) terminem przystąpienia do naprawy w miejscu stacjonowania uszkodzonego przedmiotu zamówienia, liczonym od dnia zgłoszenia awarii. Zgłoszenie awarii nastąpi telefonicznie i e-mailem
7) Nie dopuszcza się zmian konstrukcyjnych oraz jego podzespołów i układów.
3. 4. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dla każdego z zadań w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510). Natomiast w sytuacji, gdy niniejszą usługę będzie realizował właściciel firmy, powyższe uregulowane nie ma zastosowania. Zamawiający nie określa wymiaru etatu. Czynności osób zatrudnionych w ramach umów o pracę zostały wskazane w załączniku nr 2 do SWZ. Również wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ zawierają regulacje odnoszące się do wymogu zatrudnienia osób w oparciu o umowy o pracę. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części, gdyż byłoby to niemożliwe z powodu wykonywania prac na jednym pojeździe.

4.5.3.)Główny kod CPV

50110000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

253169,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

426535,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

253169,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JAN ZARĘBA Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7773261574

7.3.3)Ulica

ul. Polna 11

7.3.4)Miejscowość

Murowana Goślina

7.3.5)Kod pocztowy

62-095

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

253169,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-08-22

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Powidz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 253 169 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50110000-9 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JAN ZARĘBA Sp. z o.o (Murowana Goślina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.