Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
71 094 zł
Umowa zawarta
20 czerwca 2025
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 68 500 zł – 127 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 3,8% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Termin przedstawienia sporządzonej koncepcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15

Zamawiający Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (Rybnik, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr…”, wybierając ofertę wykonawcy ppfp.architekci Sp. z o.o. Wartość umowy: 71 094 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zakład Gospodarki MieszkaniowejRybnik, Śląskieopublikowano 20 czerwca 2025
Wartość umowy
71 094 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ppfp.architekci Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 71 094,00 zł (umowę zawarto 20 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 68 500,00 zł do 127 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271505550

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 17

1.5.2.)Miejscowość

Rybnik

1.5.3.)Kod pocztowy

44-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@zgm.rybnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zgm.rybnik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ebe54bb6-4565-4a0b-b0f2-b9319eaa9c60

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ebe54bb6-4565-4a0b-b0f2-b9319eaa9c60

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00286909

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00005215/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00236338

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.212.0012.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

492084,44 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

57965,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 z dnia 8 stycznia 2019 r. dla zamierzenia budowlanego: „Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z przebudową wewnętrznej instalacji gazu na parceli nr 338/26 zlokalizowanej w Rybniku przy ul. Cmentarnej 15”. Dokumentacja jest niezbędna Zamawiającemu do ogłoszenia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Dokumentacja projektowa opracowana w lipcu 2018 r. w pdf oraz pozwolenie na budowę - załączniki do SWZ.
Charakterystyka obiektu:
Działka numer 338/26 (powierzchnia 0,0410 ha). Budynek znajduje się w pośredniej strefie ochrony konserwatorskiej. Oznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako 16.MN,U – teren zabudowy mieszkaniowej o niskiej intensywności, jednorodzinnej oraz usługowej bez uciążliwego oddziaływania.
Ilość kondygnacji nadziemnych: 3, podziemnych: 1 (częściowe podpiwniczenie), jedna wewnętrzna klatka schodowa, 9 lokali mieszkalnych.
Powierzchnia zabudowy – 183,0 m2 (budynek mieszkalny), 25,0 m2 (budynek gospodarczy).
Powierzchnia użytkowa – 398,0 m2 (kondygnacje nadziemne), 61,0 m2 (piwnice).
Kubatura budynku – 1 950,0 m3 .
Budynek mieszkalny zrealizowany metodą tradycyjną o rzucie zbliżonym do litery „L”:
- ściany fundamentowe oraz ściany piwnic z cegły,
- posadzka piwnic z wylewki betonowej,
- strop nad piwnicą – strop odcinkowy na belkach stalowych, wypełnienie kolebek cegłą,
- strop nad pomieszczeniem przedsionka to strop Kleina, pozostałe stropy międzykondygnacyjne drewniane,
- schody prowadzące na I oraz II piętro stalowe z drewnianymi stopnicami, schody do piwnicy murowane,
- podłogi wykończone płytkami terakotowymi, linoleum, panelami podłogowymi, płytami drewnianymi, deskami,
- ściany zewnętrzne i wewnętrzne w konstrukcji murowanej z cegły, otynkowane od wewnątrz,
- elewacja frontowa budynku nie jest pokryta tynkiem, widoczny wątek ceglany, z cegły uformowane zostały gzymsy – gzyms okapowy oraz gzymsy międzypiętrowe, otwory okienne oraz drzwiowe zwieńczone są nadprożami ceglanymi, pozostałe elewacje (boczna oraz od podwórza) wykończone tynkiem nakrapianym w jasnym kolorze,
- dach w konstrukcji tradycyjnej, drewnianej o pokryciu papowym na pełnym deskowaniu,
- stolarka okienna drewniana, typu skrzynkowego i z PVC,
- okienka piwniczne są doświetlane za pomocą studzienek piwnicznych, w większości zakryte,
- kominy murowane z cegły pełnej,
- do budynku doprowadzone są przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej, gazu ziemnego i energii elektrycznej,
- mieszkania ogrzewane są piecami kaflowymi, w jednym lokalu na parterze piec kaflowy z instalacją centralnego ogrzewania (grzejniki),
- w budynku znajduje się instalacja wodno-kanalizacyjna, elektroenergetyczna i gazowa.
Wymagany zakres opracowania:
1. Projekt zagospodarowania terenu powinien obejmować:
1) koncepcję:
- koncepcję Wykonawca sporządza w terminie nie dłuższym niż 28 dni licząc od dnia zawarcia umowy,
- termin na zatwierdzenie lub wniesienie uwag do koncepcji przez Zamawiającego wynosi do 7 dni od daty złożenia przez Wykonawcę.
2) projekt zagospodarowania terenu.
2. Projekt powinien uwzględniać między innymi:
1) miejsce gromadzenia odpadów (zadaszona osłona),
2) utwardzony dojazd i dojścia,
3) opaskę chodnikową,
4) podjazd dla osoby niepełnosprawnej od podwórza,
5) przebudowę schodów zewnętrznych od frontu,
6) rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego („chlewiki”),
7) zagospodarowanie wód opadowych z dachu budynku,
8) tereny zielone.
Wykonawca opracuje projekt zagospodarowania terenu wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny powinien obejmować:
1. Koncepcję architektoniczno-budowlaną budynku mieszkalnego:
- koncepcję Wykonawca sporządza w terminie nie dłuższym niż 28 dni licząc od dnia zawarcia umowy,
- termin na zatwierdzenie lub wniesienie uwag do koncepcji przez Zamawiającego wynosi do 7 dni od daty złożenia przez Wykonawcę.
2. Projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny.
Projekty powinny uwzględniać między innymi:
1) termomodernizację budynku na podstawie aktualnych warunków technicznych:
- od wewnątrz budynku: elewacja frontowa (ściana od strony ulicy Cmentarnej), ściana zewnętrzna w linii granicznej działki, posadzka na gruncie, strop nad piwnicą,
- od zewnątrz budynku: ściany zewnętrzne od strony ogrodu (termoizolacja z wełny mineralnej),
2) likwidację istniejących pieców kaflowych,
3) naprawę pęknięć murów,
4) izolację przeciwwilgociową ścian fundamentowych i ścian piwnicznych do głębokości 0,5 m poniżej poziomu terenu,
5) likwidację istniejących schodów prowadzących na piętra i do piwnicy,
6) remont elewacji frontowej – czyszczenie cegły, wymiana uszkodzonych cegieł, uzupełnienie ubytków ceglanych, wypełnienie pustych spoin,
7) wykonanie nowego tynku na całym cokole,
8) wymianę stolarki okiennej na okna z PVC i drzwi wejściowych z dostosowaniem do aktualnych wymagań technicznych,
9) wymianę parapetów zewnętrznych na ceglane (elewacja frontowa) i blaszane (elewacje ogrodowe), parapety wewnętrzne z konglomeratu,
10) remont, wzmocnienie, ewentualnie wymianę części uszkodzonych elementów więźby dachowej wraz z usunięciem przyczyny uszkodzenia,
11) przebudowę istniejących kominów wystających ponad dachem i budowę nowych kominów,
12) wymianę poszycia dachowego na styropapę wraz z podwyższeniem ogniomurków na wysokość wynikającą z zachowania wymogów ochrony pożarowej,
13) likwidację rury spustowej prowadzonej we wnęce pośrodku elewacji frontowej i wykonanie dwóch nowych rur spustowych z PVC przy zewnętrznych krawędziach elewacji frontowej, uzupełnienie cegieł we wnęce,
14) wymianę rynien na nowe z PVC z nadaniem nowych spadków,
15)wykonanie nowych obróbek blacharskich,
16) zapewnienie prawidłowej wentylacji wszystkich pomieszczeń piwnicznych,
17) zaprojektowanie nowych naświetleń okienek piwnicznych,
18) wykonanie zadaszeń nad wejściami do budynku,
19) wykonanie schodów żelbetowych prowadzących z parteru na drugie piętro –klatka schodowa z komórkami lokatorskimi wyodrębniona z istniejących pomieszczeń o numerach: M1/1.3, M1/1.4, M5/2.1, K.3.2 wraz z wykonaniem instalacji elektrycznej niskoprądowej oraz malowanie,
20) zapewnienie skrzynek na listy umieszczonych na klatce schodowej na parterze,
21) wykonanie nowej klatki schodowej do piwnicy w miejscu istniejących pomieszczeń o numerach: M1/0.1, M1/1.2, M1/1.5,
22) wykonanie nowych tynków i posadzek z pominięciem piwnic,
23) wydzielenie pomieszczenia na wózki i rowery w miejscu istniejących pomieszczeń o numerach: M1/1.1, M1/1.2,
24) dostosowanie wszystkich mieszkań do aktualnych warunków technicznych,
25) jeden lokal mieszkalny dla osoby niepełnosprawnej na parterze,
26) po dwa lokale mieszkalne na pierwszym i drugim piętrze,
27) zapewnienie prawidłowej wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniach,
28) zapewnienie kanału wentylacyjnego do okapu kuchennego,
29) wyposażenie mieszkań w autonomiczne czujki dymu i czadu,
30) zapewnienie możliwości przygotowywania ciepłej wody użytkowej w każdym mieszkaniu (bojler elektryczny),
31) instalację ciepłej wody użytkowej z podłączeniem armatury,
32) instalację elektryczną uwzględniającą zabudowę urządzenia do przygotowywania ciepłych posiłków dla każdego mieszkania (kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym), każde mieszkanie wyposażyć w ciepłomierz,
33) wydzielenie i przystosowanie istniejącego pomieszczenia piwnicznego o numerze M1/0.1 dla potrzeb kotłowni gazowej lub wymiennikowni ciepła,
34) instalację centralnego ogrzewania zasilaną z kotłowni gazowej lub węzła cieplnego wraz z obliczeniami zapotrzebowania ciepła,
35) instalację centralnego ogrzewania w technologii rur stalowych, łączonych systemem zaciskowym, na każdym grzejniku należy przewidzieć montaż zaworu termostatycznego oraz zaworu odcinającego (na powrocie), w łazienkach należy zamontować grzejniki drabinkowe,
36) instalację odgromową,
37) wyłaz dachowy z komunikacji wspólnej,
38) sieć internetowo-telewizyjną w budynku – jedno gniazdo teleinformatyczne w każdym mieszkaniu,
39) nowe okablowania od skrzynek rozdzielczych do tablic bezpiecznikowych w mieszkaniach,
40) przebudowę kabla przyłączeniowego celem usunięcia z elewacji frontowej,
41) przebudowę i przeniesienie na klatkę schodową skrzynek licznikowych i wykonanie nowej instalacji elektrycznej, zasilanie każdego mieszkania kablem 5x6 mm,
42) nową instalację wodno-kanalizacyjną,
43) nową instalację niskoprądową i domofonową,
44) nową instalację gazu ziemnego,
45) wykonanie podjazdu dla osoby niepełnosprawnej od podwórza,
46) przebudowę schodów zewnętrznych od frontu wraz z utwardzeniem dojścia do chodnika publicznego,
47) wycieraczkę systemową przed każdym wejściem do budynku,
48) wymianę istniejącej skrzynki gazowej na nową (elewacja frontowa),
49) wykonanie nowego oświetlenia zewnętrznego na elewacjach budynku,
50) wykonanie nowej opaski chodnikowej z betonowych kostek brukowych,
51) wykonanie nowego ogrodzenia od frontu (w tym brama i furtka),
52) rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego („chlewiki”),
53) udrożnienie kanalizacji deszczowej (ciąg główny) i wykonanie nowych przykanalików do rur spustowych.
Wykonawca opracuje projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Szczegółowy zakres usługi określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

68500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

127600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

71094,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ppfp.architekci Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252479252

7.3.3)Ulica

Długa 44/50 lok.507

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-241

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Projekt instalacji elektrycznych - 3F Controls Sp. z o.o.
Projekt instalacji sanitarnych - Biprojekt Sp. z o.o.
Projekt konstrukcyjny - LGL Sp. z o.o.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

71094,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Dotyczy sekcji VIII 8.3.) - okres realizacji zamówienia
Termin wykonania dokumentacji projektowej: 180 dni od dnia zawarcia umowy w zakresie całości przedmiotu zamówienia,
w tym:
1) przedstawienie wstępnej koncepcji w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy,
2) przedstawienie sporządzonej koncepcji w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 71 094 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ppfp.architekci Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.