Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta Otwocka.
Zamawiający Gmina Otwock (Otwock, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 396 951 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1304, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Otwock |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013268770 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Armii Krajowej 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Otwock |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@otwock.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.otwock.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5d493769-f19e-11ee-b016-82aaee56c84c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00283438 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-06-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00269470 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta Otwocka. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3) | Opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem postepowania jest bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów, których właścicielem jest Miasto Otwock. 2. Wykonawca zagwarantuje Zamawiającemu możliwość całodobowego zakupu paliwa na terenie Miasta Otwocka lub w odległości maksymalnie 5 km od granicy Miasta Otwocka. 3. Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia polegać będzie zwłaszcza na: 1) Bieżącym tankowaniu autobusów Zamawiającego na stacji benzynowej Wykonawcy paliwem płynnym: - olej napędowy (ON) w ilości około 24000 litrów - płyn oczyszczający spaliny AdBlue – w ilości około 480 litrów 2) W związku z tym, że ilość dostaw paliwa uzależniona jest od bieżących potrzeb Zamawiający zastrzega, iż ilość paliwa podana powyżej jest ilością szacunkową/orientacyjną, podaną w celu obliczenia ceny oferty. Z uwagi na to, że ilość paliwa określona w powyższym punkcie może ulec zmianie, wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie wg. rzeczywistej ilości zakupionego paliwa. Niezrealizowanie przez Zamawiającego pełnego zakresu ilościowego nie będzie rodzić po stronie Wykonawcy roszczenia o jego wykonanie w pełnej wysokości. 3) Paliwa będą tankowane bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego na stacji paliw wybranego Wykonawcy, sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego. 4) Zakup paliwa odbywać się będzie w formie bezgotówkowej: a) na podstawie dokumentu WZ (z podaniem informacji o których mowa we wzorze umowy) lub b) przy użyciu kart elektronicznych – paliwowych kart identyfikacyjnych, zwanych dalej „kartami paliwowymi”. 4. Dostarczane paliwo płynne musi spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1314 ze zm.). Wykonawca przedstawi na stacji paliw dokumenty i świadectwa jakościowe paliw na każde żądanie Zamawiającego. 5. Stacje paliw Wykonawcy muszą spełniać wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2023 r., poz. 1707 ze zm.). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09100000-0 - Paliwa |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 09134200-9 - Paliwo diesla 09134000-7 - Oleje napędowe 24957000-7 - Dodatki chemiczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-05-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | RAWSKI Sp. z o.o |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5322056233 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Graniczna 21B |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Józefów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-410 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 195000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00336162/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 213204,79 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.