Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
106 641 zł
Umowa zawarta
12 czerwca 2025
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 106 641 zł – 342 555 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wraz z materiałami40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bud. i przebud. przyłączy wod-kan wraz z odtworzeniem nawierzchni wraz z budową rampy i utwardz.nawierzchni pod kontenery sanitarne na Targowisku Miejskim przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku.

Zamawiający Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Bud. i przebud. przyłączy wod-kan wraz z odtworzeniem nawierzchni wraz z budową rampy i…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACJI SANITARNYCH I ROBÓT ZIEMNYCH "WODREX" LESZEK JAWORSKI. Wartość umowy: 106 641 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Mienia Komunalnego w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 17 czerwca 2025
Wartość umowy
106 641 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 maja 2025

    Termin ofert: 27 maja 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 czerwca 2025

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACJI SANITARNYCH I ROBÓT ZIEMNYCH "WODREX" LESZEK JAWORSKI (Białystok), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 106 641,00 zł (umowę zawarto 12 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 106 641,00 zł do 342 555,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200241074

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. gen. Józefa Bema 89/1

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-370

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@zmk.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zmk.bialystok.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zmk-bialystok.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bud. i przebud. przyłączy wod-kan wraz z odtworzeniem nawierzchni wraz z budową rampy i utwardz.nawierzchni pod kontenery sanitarne na Targowisku Miejskim przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00533621-3f0a-4d2f-959d-fad0dc007a20

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00282347

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037137/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.62 Budowa i przebudowa przyłaczy wod-kan wraz odtworzeniem nawierzchni wraz z budową rampy i utwardzenia nawierzchni pod kontenery sanitarne na Targowisku Miejskim.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00224543

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.JO.26.3.38.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

98170,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa i przebudowa przyłączy wod-kan wraz z odtworzeniem nawierzchni wraz z budową rampy i utwardzenia nawierzchni pod kontenery sanitarne na Targowisku Miejskim przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku. 2. Zakres robót: 1) rozbiórka istniejącej nawierzchni (beton, płyty chodnikowe, asfalt) z wywozem gruzu, 2) wykopy mechaniczne i ręczne o ścianach pionowych z zabezpieczeniem ścian z częściowym wywozem ziemi z wykopu, 3) wykonanie podsypki o grub. 10 cm pod rurociągi, 4) montaż rurociągu wody zimnej z rur PE dn 32 mm z 2 wcinkami i zasuwami odcinającymi ze skrzynkami ulicznymi do istniejącej sieci, 5) montaż rurociągu kanalizacji sanitarnej z rur PVC dn 160 mm ze studniami rewizyjnymi z tworzywa dn 600 mm z wcinką do istniejących studni betonowych, 6) montaż rurociągu kanalizacji deszczowej z rur PVC dn 160 mm ze studnią rewizyjną z tworzywa dn 600 mm z wcinką do istniejącej studni betonowej i podłączeniem do 2 rur spustowych, 7) montaż wpustu deszczowego z kratą żeliwną i osadnikiem betonowym, przełączenie istniejącego wpustu deszczowego do nowego rurociągu, 8) zasypanie rurociągów warstwą pospółki o grub. 30 cm z oznakowaniem trasy wodociągów taśmą znacznikową, 9) zasypanie rurociągów ziemią z wykopu do poziomu warstwy podbudowy pod odtwarzaną nawierzchnię, 10) podłączenie rurociągu wodnego i kanalizacji sanitarnej do króćców instalacyjnych na wyposażeniu kontenerów ( woda PP ¾’, kanalizacja PVC dn 110 mm ) wraz z otulinami izolacyjnymi o grub. 30 mm - wykonać po posadowieniu kontenerów, 11) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej na aktualnej mapie zasadniczej zamontowanych rurociągów, 12) odtworzenie rozebranych nawierzchni wraz podbudową, 13) wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych z kostki betonowej gr. 6 cm obramowanej obrzeżem betonowym 3x80 cm po uprzedniej rozbiórce nawierzchni z betonowych płyt chodnikowych 50x50 cm, 14) wykonanie utwardzenia terenu pod kontener z kostki betonowej gr. 8cm obramowanej obrzeżem betonowym 3x80 cm wraz z podbudową po uprzedniej rozbiórce nawierzchni z płyt chodnikowych 50x50 cm. Zakres robót do realizacji podany jest w przedmiarze oraz na planie sytuacyjnym z oznaczeniami. 3. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

106641,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

342555,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

106641,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACJI SANITARNYCH I ROBÓT ZIEMNYCH "WODREX" LESZEK JAWORSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5421001206

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

106641,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232410-9Roboty w zakresie kanalizacji ściek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 106 641 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232410-9 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACJI SANITARNYCH I ROBÓT ZIEMNYCH "WODREX" LESZEK JAWORSKI (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.