Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
INVEST GROUP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Białystokmikrofirma
Wartość umowy
442 484 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 442 484 zł – 550 474 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wraz z materiałami40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja przychodni wraz z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi wewnątrz budynków przy ul. Radzymińskiej 16 i ul. Storczykowej 5 będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.

Zamawiający Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja przychodni wraz z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi wewnątrz budynków…”, wybierając ofertę wykonawcy INVEST GROUP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 442 484 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Mienia Komunalnego w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
442 484 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INVEST GROUP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Białystok), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 442 484,18 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 442 484,18 zł do 550 474,11 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200241074

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. gen. Józefa Bema 89/1

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-370

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@zmk.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zmk.bialystok.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a31492a5-d62f-499d-87fb-6a67c2b1b407

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja przychodni wraz z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi wewnątrz budynków przy ul. Radzymińskiej 16 i ul. Storczykowej 5 będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a31492a5-d62f-499d-87fb-6a67c2b1b407

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412545

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040961/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.35 Modernizacja przychodni wraz z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi wewnątrz budynków Radzymińska 16, Storczykowa 5 będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337248

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.26.3.30.2026.IP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

399055,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

modernizacja przychodni wraz z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi wewnątrz budynków przy ul. Radzymińskiej 16 i ul. Storczykowej 5 będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. 2. Opis ogólny terenu inwestycji. Lokalizacja budynku: Białystok, ul. Radzymińska 16, dz. Nr 573/1 obręb 12. Ogólny opis budynku: budynek usługowy, składający się z dwóch niezależnych segmentów wolnostojących, całkowicie podpiwniczonych, segment A posiada dwie kondygnacje nadziemne, komunikację pionową zapewnia klatka schodowe, jednobiegowa oraz winda osobowa obsługująca parter i 1 piętro, pomieszczenia usługowe zlokalizowane są od piwnicy do 1 piętra użytkowane jako przychodnie, gabinety lekarskie, rejestracje chorych, korytarze komunikacyjne wykorzystywane są częściowo jako poczekalnie, na parterze budynku część pomieszczeń użytkowana jest przez instytucje bankowe. Segment B posiada jedną kondygnację nadziemną, komunikację pionową zapewnia klatka schodowe, dwubiegowa, pomieszczenia usługowe zlokalizowane są od piwnicy do parteru użytkowane jako przychodnie, gabinety lekarskie, rejestracje chorych, korytarze komunikacyjne wykorzystywane są częściowo jako poczekalnie, na parterze budynku część pomieszczeń użytkowana jest przez aptekę, na kondygnacji piwnic występują pomieszczenia usługowe oraz gospodarcze, techniczne – węzeł cieplny. 1) wys. bud. od poziomu posadzki piwnicy do kalenicy – 10,12 m - segment A, 2) wys. bud. od poziomu posadzki piwnicy do kalenicy – 7,35 m - segment B, 3) powierzchnia zabudowy - 1 181,40 m2 , 4) pow. całkowita budynku - 2 493,08 m2, 5) kubatura - 10 881 m3. Lokalizacja budynku: Białystok, ul. Storczykowa 5, dz. Nr 3155/2 obręb 6. Ogólny opis budynku: budynek usługowy, wolnostojący, dwukondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony, komunikację pionową zapewniają dwie klatki schodowe, jednobiegowa oraz dwubiegowa przylegająca do ściany szczytowej, oraz winda osobowa obsługująca parter i 1 piętro, pomieszczenia usługowe zlokalizowane są od piwnicy do 1 piętra użytkowane jako przychodnie, gabinety lekarskie, rejestracje chorych, korytarze komunikacyjne wykorzystywane są częściowo jako poczekalnie. 1) wys. bud. od poziomu posadzki piwnicy do kalenicy – 10,37 m, 2) powierzchnia zabudowy - 817,56 m2, 3) pow. całkowita budynku - 1 926,92 m2, 4) kubatura - 8 478 m3. 3. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, tj.: 1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ), 2) dokumentacja projektowa: a) przedmiar robót – branża budowlana – ul. Radzymińska 16, b) przedmiar robót – branża budowlana – ul. Storczykowa 5, c) przedmiar robót – branża elektryczna – ul. Radzymińska 16, d) przedmiar robót – branża elektryczna – ul. Storczykowa 5, e) dokumentacja zdjęciowa – ul. Storczykowa 5, f) dokumentacja zdjęciowa – ul. Radzymińska 16, g) rzuty przekrojowe - ul. Storczykowa 5, h) rzuty przekrojowe - ul. Radzymińska 16, 3) oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

442484,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

550474,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

442484,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INVEST GROUP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

Regon: 544718220

7.3.3)Ulica

Upalna 1A lok. 68

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-668

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Opis powierzonej części zamówienia: prace elektryczne.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

442484,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca, który złożył ofertę nr 3 - ENERI DAMIAN SULEWSKI, Boczki-Świdrowo w formularzu ofertowym zaznaczył rodzaj przedsiębiorcy - jednoosobowa działalność gospodarcza.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 442 484 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INVEST GROUP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.