ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy Malbork

Zamawiający Gmina Malbork (Malbork, Pomorskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy…”. Termin składania ofert minął 26 czerwca 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MalborkMalbork, Pomorskie (powiat Malborski →)opublikowano 11 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 czerwca 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Liczba kilometrów w ramach przewozów nieodpłatnych40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy Malbork.

  • 2

    ZakresSzczegółowe warunki zamówienia dostępne są na stronie internetowej postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e3a2c39-62f6-45ff-8fc8-db3f380a3981

  • 3

    ZakresZamówienie realizowane jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Malbork

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Malbork

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747856

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ceglana

1.5.2.)Miejscowość

Malbork

1.5.3.)Kod pocztowy

82-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

k.piotrzkowska@gmina.malbork.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugmalbork.mojbip.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy Malbork

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e3a2c39-62f6-45ff-8fc8-db3f380a3981

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00273443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00069797/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy Malbork

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e3a2c39-62f6-45ff-8fc8-db3f380a3981

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymóg użycia podpisu elektronicznego

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb2b1f37-c7ce-4a0f-b63a-1f5aa7c01869

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia 2016/679 oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że administratorem Państwa danych osobowych jest Wójt Gminy Malbork.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu
związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na: Przygotowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn. „Świadczenie usług transportowych dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych Gminy Malbork”. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu Pzp.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RI.272.5.2025.KP

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych dla dzieci uczęszczających do placówek oświatowych Gminy Malbork, na trasie z domu do placówek oświatowych Gminy Malbork i z placówek oświatowych Gminy Malbork do domu wraz z zapewnieniem opieki w czasie dowożenia we wszystkie dni realizacji zajęć szkolnych i przedszkolnych od 01.09.2025 r. do 30.06.2026 r.

4.2.6.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-09-01 do 2026-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba kilometrów w ramach przewozów nieodpłatnych

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Warunek ten zostanie spełniony na podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje odpowiednimi uprawnieniami do realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
- posiada aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób
- w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia,
2) do dnia 31.08.2025 r. posiadać będzie zezwolenie na wykonywanie krajowego drogowego przewozu osób w ramach przewozów regularnych na obszarze gminy - zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001r. o transporcie drogowym
2. zdolność techniczna i zawodowa. Warunek ten zostanie spełniony na podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje odpowiednią zdolnością techniczną i zawodową, tj.:
co najmniej 5 pojazdami (autobusy), w tym 2 zastępcze przystosowanymi do przewozu osób. Ilość miejsc siedzących w każdym pojeździe od 50 do 59 oraz 3 pojazdy o ilości miejsc siedzących od 15 do 35 których wiek (licząc od roku produkcji) nie przekracza 12 lat.
- pojazdy wyposażone są w system monitoringu:
* GPS, pozwalający na lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, jak również odtworzenie trasy pojazdu z jego lokalizacją i
prędkością
* video, z conajmnie czterema kamerami zintegrowanymi z rejestratorem podłączonym wewnątrz pojazdu
- pojazdy spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków
technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Spełniają również warunki wyposażenia określone w
SWZ
3. sytuacja ekonomiczna i finansowa. Warunek ten zostanie spełniony na podstawie oświadczenia Wykonawcy, że
dysponuje odpowiednią sytuacją ekonomiczną i finansową.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Nie

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie stanowiącego
potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu:
1. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Warunek ten zostanie spełniony na
podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje odpowiednimi uprawnieniami do realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
- posiada aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób - w zakresie niezbędnym do wykonania
zamówienia,
2) do dnia 31.08.2025 r. posiadać będzie zezwolenie na wykonywanie krajowego drogowego przewozu osób w ramach przewozów regularnych na obszarze gminy - zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001r. o transporcie drogowym
2. zdolność techniczna i zawodowa. Warunek ten zostanie spełniony na podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje
odpowiednią zdolnością techniczną i zawodową, tj.:
co najmniej 5 pojazdami (autobusy), w tym 2 zastępcze przystosowanymi do przewozu osób. Ilość miejsc siedzących w każdym pojeździe od 50 do 59 oraz 3 pojazdy o ilości miejsc siedzących od 15 do 35 których wiek (licząc od roku produkcji) nie przekracza 12 lat.
- pojazdy wyposażone są w system monitoringu:
* GPS, pozwalający na lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, jak również odtworzenie trasy pojazdu z jego lokalizacją i
prędkością
* video, z conajmnie czterema kamerami zintegrowanymi z rejestratorem podłączonym wewnątrz pojazdu
- pojazdy spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków
technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Spełniają również warunki wyposażenia określone w SWZ
3. sytuacja ekonomiczną i finansową.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie stanowiącego
potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu:
1. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Warunek ten zostanie spełniony na
podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje odpowiednimi uprawnieniami do realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
- posiada aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób - w zakresie niezbędnym do wykonania
zamówienia,
2) do dnia 31.08.2025 r. posiadać będzie zezwolenie na wykonywanie krajowego drogowego przewozu osób w ramach przewozów regularnych na obszarze gminy - zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001r. o transporcie drogowym
2. zdolność techniczna i zawodowa. Warunek ten zostanie spełniony na podstawie oświadczenia Wykonawcy, że dysponuje
odpowiednią zdolnością techniczną i zawodową, tj.:
co najmniej 5 pojazdami (autobusy), w tym 2 zastępcze przystosowanymi do przewozu osób. Ilość miejsc siedzących w każdym pojeździe od 50 do 59 oraz 3 pojazdy o ilości miejsc siedzących od 15 do 35 których wiek (licząc od roku produkcji) nie przekracza 12 lat.
- pojazdy wyposażone są w system monitoringu:
* GPS, pozwalający na lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, jak również odtworzenie trasy pojazdu z jego lokalizacją i
prędkością
* video, z conajmnie czterema kamerami zintegrowanymi z rejestratorem podłączonym wewnątrz pojazdu
- pojazdy spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków
technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Spełniają również warunki wyposażenia określone w SWZ
3. sytuacja ekonomiczną i finansową.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do:
1) złożenia umowy regulującej współpracę wykonawców, jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie
ubiegających się o zamówienie;
2) złożenia wykazu pojazdów będących w dyspozycji wykonawcy, w celu wykonania zamówienia. Wykaz musi zawierać
następujące pozycje: Rodzaj pojazdów, Rok produkcji, Ilość miejsc siedzących, Nr rejestracyjny, Informację o prawie do
dysponowania.
3) przedłożenia umowy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia, potwierdzonej polisy lub innego dokumentu, ważną na cały okres wykonywania Przedmiotu
Umowy, na sumę gwarancyjną min. 150.000 zł. (słownie złotych: sto pięćdziesiąt tysięcy 00/100)
Wykonawca do dnia 31.08.2025 r. zobowiązany jest do przedstawienia zezwolenia na wykonywanie krajowego drogowego
przewozu osób w ramach przewozów regularnych na obszarze gminy - zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001r. o
transporcie drogowym.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy, którzy będą wspólnie składać Ofertę, dodatkowo muszą ustanowić i wskazać Pełnomocnika, który będzie miał umocowanie do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu, albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia Umowy. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa przedłożonego wraz z Ofertą. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie składających Ofertę. Zamawiający wymaga pełnomocnictwa w oryginale lub jego kopii
poświadczonej notarialnie. Ponadto w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie
stanowiącego potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu , składa każdy z wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza nieistotne zmiany i uzupełnienia treści umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. w art. 455 Pzp i §13 wzoru umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-06-26 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Za pomocą środków komunikacji elektronicznej do Urzędu Gminy

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-06-26 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Dodatkowych informacji można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych: tel.: +48 55 647-27-04; email: sekretariat@cuw.gmina.malbork.pl

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.06.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Malbork prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Malbork.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.