Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2024/2025

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2024/2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 4 czerwca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.4.2.)Miejscowość

Karpacz

1.4.3.)Kod pocztowy

58-540

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 75 76 19 150

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c02f319-10f3-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00262684

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-06-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg
na sezon zimowy 2024/2025

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa (luzem) 1500 (jeden tysiąc pięćset) ton soli drogowej „DS” (do solanki), niezbrylonej, nasyconej, do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2024/2025, łącznie z transportem do Karpacza.
2. Dostawa wykonywana będzie sukcesywnie po 100 ton.
3. Zamawiający wymaga, aby poszczególne dostawy, realizowane były nie później niż w okresie 24 h, od telefonicznego zgłoszenia zapotrzebowania na dostawę, potwierdzonego pisemnie.
4. Miejsce składowania:
Karpacz ul. Obrońców Pokoju 2a, baza Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółki z o.o. w Karpaczu.
5. W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom, Zamawiający żąda wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy.
6. Płatność za sprzedaż i dostarczenie przedmiotu umowy nastąpi w terminie po 31 marca 2025 roku, po wykonaniu całości zadania i przyjęcia go przez Zamawiającego, jednorazowo, po otrzymaniu końcowej faktury VAT w terminie zaproponowanym przez Wykonawcę tj. do 7, 14, 21 lub 30 dni.

3.9.)Główny kod CPV

14400000-5 - Sole i czysty chlorek sodu

3.10.)Dodatkowy kod CPV

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-10-15 do 2025-05-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DS Spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

021496708

4.3.3.)Ulica

Marii Skłodowskiej - Curie 91

4.3.4.)Miejscowość

Lubin

4.3.5.)Kod pocztowy

59-300

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

678960,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00351727/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-05-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu obowiązywania umowy w celu umożliwienia wykorzystania i zużycia zakupionej soli.
Zmniejszenie zakresu dostawy z powodu warunków atmosferycznych panujących w okresie obowiązywania umowy - łagodna zima. Brak możliwości wykorzystania całej dostawy soli oraz brak możliwości przechowania niezużytej ilości soli.
Zapisy dotyczące zmniejszenia lub zwiększenia zakresu dostawy zostały zawarte, przewidziane w umowie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Zamawiający zamawia a Wykonawca zobowiązuje się do dostawy 1.000 ton soli drogowej „DS” (do solanki), niezbrylonej, nasyconej, przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2024/2025 roku, łącznie z transportem do Karpacza.”,
b) ust. 2 otrzymuje następujące brzmienie: „2. Dostawa wykonywana będzie sukcesywnie po 100 ton, w terminie od 15 października 2024 roku do 31 maja 2025 roku.”;
2) w § 2 ust. 1 otrzymuje następujące brzmienie: „1. Wysokość wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie przedmiotu zamówienia, które zostało określone w § 1 ust. 1 wynosi – 368.000,00 zł netto plus obowiązujący podatek VAT 23 % tj. 452.640,00 zł brutto (słownie: czterysta pięćdziesiąt dwa tysiące sześćset czterdzieści złotych brutto), w tym: 403.440,00 zł brutto za 1.000 ton soli, oraz 49.200,00 zł brutto za transport do Karpacza.”.

5.4.6.)Wartość zmiany

226320,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

452640,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14400000-5Sole i czysty chlorek sodu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14400000-5 (Sole i czysty chlorek sodu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.