Przetarg nieograniczony nr 3/2025 na zakup i dostawę artykułów spożywczych, owoce, i warzywa, dla Domu Pomocy Społecznej w Łętowni
Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Łętowni (Łętownia, Małopolskie) prowadził postępowanie „Przetarg nieograniczony nr 3/2025 na zakup i dostawę artykułów spożywczych, owoce, i…”. Termin składania ofert minął 10 czerwca 2025, 09:00. Wadium nie jest wymagane.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 806 zł
- Wadium
- Niewymagane (wg ogłoszenia)
- Termin składania ofert
- 10 czerwca 2025, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=919, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- OgłoszenieBieżące
03 czerwca 2025
Termin ofert: 10 czerwca 2025 09:00 - Wynik postępowania
10 czerwca 2025
0 ofertOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Przetarg nieograniczony nr 3/2025 na zakup i dostawę artykułów spożywczych, owoce, i warzywa, dla Domu Pomocy Społecznej w Łętowni.
- 3
WarunkiWadium nie jest wymagane.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘTOWNI |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 490393652 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | 353 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Łętownia |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 34-242 |
| 1.5.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | 182773010 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | dpsroman@pro.onet.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.dpsletownia.pl |
| 1.6.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.7.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ochrona socjalna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Przetarg nieograniczony nr 3/2025 na zakup i dostawę artykułów spożywczych, owoce, i warzywa, dla Domu Pomocy Społecznej w Łętowni |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-064d10ff-7b52-42fa-ac9f-f306fd185ecc |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00260690 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2025-06-03 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2025/BZP 00099546/01/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.2.2 Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych od.01.07.2025 r. do 30.09.2025 r. |
| 2.11.) | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy | Nie |
| 2.14.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.16.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-064d10ff-7b52-42fa-ac9f-f306fd185ecc |
| 3.2.) | Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia | Nie |
| 3.4.) | Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej | Tak |
| 3.5.) | Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej | https://ezamowienia.gov.pl/ |
| 3.6.) | Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej | :W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej: dpsroman@pro.onet.pl |
| 3.8.) | Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne | Nie |
| 3.12.) | Oferta - katalog elektroniczny | Nie dotyczy |
| 3.14.) | Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu | polski |
| 3.15.) | RODO (obowiązek informacyjny) | Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: |
| 3.16.) | RODO (ograniczenia stosowania) | Na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia, przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego) |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.1.1.) | Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe | Nie |
| 4.1.2.) | Numer referencyjny | DPS.411.4/2025 |
| 4.1.3.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 4.1.4.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.1.8.) | Możliwe jest składanie ofert częściowych | Nie |
| 4.1.13.) | Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia | Nie |
| 4.2. | Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.2.2.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych (owoce, warzywa) dla Domu Pomocy Społecznej w Łętowni oraz Filii w Jordanowie od 01.07.2025 do 30.09.2025 |
| 4.2.6.) | Główny kod CPV | 15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty |
| 4.2.8.) | Zamówienie obejmuje opcje | Nie |
| 4.2.10.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | od 2025-07-01 do 2025-09-30 |
| 4.2.11.) | Zamawiający przewiduje wznowienia | Nie |
| 4.2.13.) | Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane | Nie |
| 4.3.) | Kryteria oceny ofert | |
| 4.3.1.) | Sposób oceny ofert | Wyłącznie kryterium ceny |
| 4.3.2.) | Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert | Punktowo |
| 4.3.3.) | Stosowane kryteria oceny ofert | Wyłącznie kryterium ceny |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Cena |
| 4.3.6.) | Waga | 100 |
| 4.3.10.) | Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert | Nie |
Kwalifikacja wykonawców
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia | Tak |
| 5.2.) | Fakultatywne podstawy wykluczenia | Art. 109 ust. 1 pkt 1 |
| 5.3.) | Warunki udziału w postępowaniu | Tak |
| 5.4.) | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu | Warunki udziału w postępowaniu zawiera załącznik nr 2 do SWZ |
| 5.5.) | Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy | Tak |
| 5.9.) | Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych | Nie |
Warunki zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe | Nie |
| 6.3.) | Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.4.) | Zamawiający wymaga wadium | Nie |
| 6.5.) | Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy | Nie |
| 6.7.) | Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane | Nie |
Projektowane postanowienia umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek | Nie |
| 7.3.) | Zamawiający przewiduje zmiany umowy | Nie |
| 7.5.) | Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia | Nie |
Procedura
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Termin składania ofert | 2025-06-10 09:00 |
| 8.2.) | Miejsce składania ofert | Wykonawca składa ofertę na platformie e-zamówienia. |
| 8.3.) | Termin otwarcia ofert | 2025-06-10 09:30 |
| 8.4.) | Termin związania ofertą | 30 dni |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.